Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Her şerde bir hayır vardır" derler eskiler, özellikle de inançlılar..
Yargı yolları henüz kapanmadı ama, görünen köy de pek kılavuz istemiyor.
UEFA'nın kararları, öyle anlaşılıyor ki, Türk sporunda Aziz Yıldırım devrinin sonu olacak.. Bu da çok iyi olacak..
Hayatında en çok Galatasaray şampiyonluğu gören başkan olarak tarihe geçen Yıldırım'ın piyasadan silinişi bir defa Fenerbahçe'nin, iki yıldır Galatasaray'ın on puan gerisinde kalan ezeli rakibin toparlanmasına yol açabilir.
Senelerce kulübü tek başına yöneten, bu yüzden her dediğine "He" diyenlerle çalışan, her zafere sahiplenen, medyayı susturmak için yapmadık şey bırakmayan ve başarılı da olan Yıldırım gider de, Fenerbahçe "Ben Fenerbahçe'yim" diyen bu tek adamın yönetiminden kurtulursa, çok daha başarılı olur.
Bugün gelinen nokta Aziz Yıldırım'ın "Benden sonra tufan" politikasının ve bitmez tükenmez ihtiraslarının sonucudur.
Olaylar patlak verdiği zaman, Aziz Yıldırım'dan kat ve kat iyi Fenerbahçeli olan Federasyon Başkanı M.
Ali Aydınlar, kulübün en az hasarla kurtulması için kollarını sıvamıştı. Başta başkan bir kaç yönetici gidecek, Fenerbahçe sembolik puan cezalarıyla kurtulacaktı. Ama Aziz Başkan için önemli olan kendisiydi.
M. Ali Aydınlar'ı yedi..
Beşiktaş'ı batıran, UEFA'ya giden sahte evrakların altında imzası olan Yıldırım Demirören'in Federasyon Başkanı olmasını sağladı.
Başbakan, hatta Platini ile konuşup devreye girdi. "Şahısların suçu, kurumlara ceza olmaz" diyerek, Fenerbahçe'yi kurtarmak için en önemli adımlar attı.
Ama Aziz Yıldırım her şeye ve herkese kafa tuttu. "Ben Fenerbahçe Başkanıyım. Ne yaptıysam Fenerbahçe için yaptım.
Beni, Fenerbahçe'den ayrı yargılayamazsınız" diye bas bas bağırdı.
Uluslararası kurumlar, skandallarda önce yerel kurumları beklerler..
Onlardan etkili ve yeterli cezalar gelmezse, işe el koyar, bu defa daha da ağır cezalar verirler..
Atletizm ve Halter'de durum farklı değil. Doping olaylarını biz içerde ört bas etmeye çabaladıkça, Uluslararası Doping Ajansı artan bir şüpheyle peşimize düşüyor. Skandallar birbirini izliyor.
Aziz Yıldırım Türk sporunun dışına düşerse, başta Fenerbahçe-
Galatasaray, tüm sportif düşmanlıklar bitebilir.
Bugün birbirlerinin maçlarına gitmesi yasak taraftarlar, "Düşman" lafını spor sözlüklerine çakan bu başkanın ardından gene "Ezeli rakip, ebedi dost" günlerine döner, birlikte neşe içinde maçlara gitmeye başlayabilirler. Bu da fevkalade olumlu bir gelişme olur.
"Her şerde bir hayır vardır" deyişim asıl bundan!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN