Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aydın Doğan Vakfı, 1996'dan beri, her yıl bir alan belirler ve ödül verir. Bu yılın dalı Fotoğraf'tı.. Ödülü alan da Ozan Sağdıç!..
Bir ödül bu kadar yerinde ve bu kadar anlamlı olur..
Ozan'la yıllardır Ankara'da çalıştık.. Hayat dergisinin Ankara bürosundaydı. O zaman dergilerin bile Ankara büroları vardı, yani..
Ozan hevesli, heyecanlı bir genç olarak orda başladı, ama Abdi Beyin Milliyet'inde tavan yaptı.. Mete Akyol'la birlikte röportaja gider, resimlerdi. İkisi de efsane oldular. Ozan, bizim Mülkiye'ye bağlı kurulan Basın Yayın Okulu'nda fotoğrafçılık dersleri de verdi.. Müthiş bir foto muhabiri, müthiş bir fotoğraf sanatçısıdır. Bu ikisi birbirinden çok ayrı dallardır aslında.. Çok farklı yetenekler gerektirir. Ozan da hepsi vardı..
Kutlarım Ozan!.
Bunca yıl sonra seni hatırlayanları, başta Ara Güler, tüm vakfı ve jüriyi de kutlarım..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN