Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sevgili Dostum, asker arkadaşım Bedrettin Dalan hakkındaki yakalama kararının kalkması için mahkemeye başvurmuş..
Haklı.. Bu ülkede, Paralel Yapı kurbanlarının başında gelir o.. Aslında o yapının en büyük hedefiydi, ben yaşayan şahidiyim..
Kurduğu Yeditepe Üniversitesi'nde ziyaretine gitmiş, birlikte yemek yerken sormuştum.. (Bunları hakkında tutuklama kararı verildiğinde de yazmıştım. Okurlar bilir..)
"Siyasete dönmeyi düşünmüyor musun" diye.. Hatta teşvik de etmiştim..
Kafasını iki yana sallamış ve aynen şöyle demişti..
"Bunlarla siyaset yolu ile mücadele etmek mümkün değil. Ayni silahla karşılık vereceksiniz.. Onlar mükemmel okullar kuruyor, kafalarına göre yetiştiriyorlar.
Daha mükemmellerini kuracak, yayacaksın.."
Dediğini yapıyordu da.. İstek Liseleri o günlerin en harika orta öğretim okullarıydı.
Aileler çocuklarını bir İstek Lisesine verebilmek için çırpınıyorlardı.
Yeditepe Üniversitesi, kısa zamanda kurulmuş, harika bir hızla gelişmişti.
Dalan "Dünyanın en ünlü Hukuk Fakültesi burada olacak" diyordu. Diş Hekimliği okulunda da çok iddialıydı..
Yeditepe, mali durumu iyi olmayanlara, şehit çocuklarına yüzde 100'den başlayan indirimler yapıyor, ona da gücü yetmeyenlere burs veriyordu.
Sonra bu tuzak kuruldu. Gerisini biliyorsunuz..
Hizbullah Lideri'nin yeniden yargılanmak üzere serbest bırakıldığı günümüzde, Dalan'ın yurduna, ülkesine, okullarının başına dönmesini engelleyen bu tuzak "Tutuklama Kararı" derhal kaldırılmalıdır!.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN