Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kadar seçim kaybetmiş, kaybetmeyi alışkanlık haline getirmiş bir liderin, parti başında kalmaya devam ettiği bir başka demokratik ülke bilmiyorum..
Son yıllarda kaç kez yazdım hatırlamıyorum artık..
Türkiye'de "Muhalefet sorunu" var, iktidar değil.. Muhalefetin sorunu da, koltuğuna yapışmış liderler..
Lütfen Devlet Bahçeli'ye bakın.. Ülkede "Bir numara" olmaya aday bir partinin başına geldi. Koalisyon da olsa, iktidara ulaştı. Sonra her şeyi yüzüne gözüne bulaştırdı. Partisini ilk seçimde barajın altına düşürdü. İstifa eder gibi yaptı. Geri döndü.
Döndüğünden bu yana, kaybede kaybede başı döndü, ama hala MHP'nin başında..
Bahçeli'nin pazar akşamı saat 21.00'de kazanan Recep Tayyip Erdoğan'ı kutlaması ve istifasını açıklaması gerekirdi, "Demokrat" olsaydı..
Kemal Kılıçdaroğlu'nun durumu da farklı değil.. Koltuğuna yapışmış Deniz Baykal'ın yerine bir kaset olayı sonucu geliverdi. Geldiğinden bu yana galip çıktığı seçim yok, ama hala yerinde çakılı.. Çünkü Ana Muhalefet Liderliği ona yetiyor. Ötesinde gözü yok.. Ötesinin olamayacağını da biliyor zaten..
Şimdi en iyimser CHP'li ve MHP'lilere soruyorum..
Bu Kılıçdaroğlu ve bu Bahçeli liderliğindeki muhalefetin, 2015 genel seçimlerinde AKP İktidarını devirebileceğini zerre kadar ümit ediyor musunuz?.
AKP, geçen yıl yerel ve bu yıl Cumhurbaşkanlığı seçimlerine, başına gelebilecek en kötü koşullarda girdi..
Gezi olayları, yolsuzluk kıyametleri, Gülen Cemaatinin bütün gücü ile, AKP'nin karşısına geçmesi, "Üçüncü Dönem" kuralı yüzünden partinin pek çok ileri geleninin mutsuzluk ve huzursuzluğu..
Böylesi fırsatlar, dünyanın hiçbir muhalefetine, bu kadar üst üste, bu kadar altın tepsi içinde sunulmazdı..
Ne oldu?.
Bin defa söyledik..
Türkiye "Karizmatik Liderler" ülkesidir. Bu ülkede seçimi, partiler, ilkeler, programlar değil, karizmatik liderler kazanır.
Siz Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'de "Karizma"yı geçin, "Liderlik" görüyor musunuz?.
Lider!.. Önde giden, peşinde sürükleyen demektir..
Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin bir, tek bir gün gündem belirledikleri oldu mu?.
Bu ülkede gündemi hep Recep Tayyip Erdoğan belirledi..
Erdoğan oltayı denize attı, bu sazanlar, balıklama daldılar..
Erdoğan oltayı denize attı, bu sazanlar, balıklama daldılar..
Erdoğan oltayı denize attı, bu sazanlar, balıklama daldılar..
Bu kısır döngü hep böyle gitti..
Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, Erdoğan'ın yarattığı gündemin dışına çıkamadılar. Erdoğan'a cevap yetiştirmekten başka laf etmediler. Erdoğan'a karşı olmak dışında hiçbir eylem ve söylemleri olmadı..
Oy almak için, Erdoğan'a karşı olmaları değil, iktidara gelirlerse, seçmeni Erdoğan'dan daha iyi bir refah seviyesine getireceklerine inandırmaları gerektiğini bir türlü anlayamadılar.
Yıllardır, kurallarını Erdoğan'ın belirlediği oyunu oynadıklarının farkına bile varmadılar.
Ya da daha acısı.. Farkına vardılar ama, muhalefet liderliği onların kişisel egolarını doyurmaya yettiği için, bile bile oyunun piyonları oldular.
Kılıçdaroğlu ve Bahçeli istifa etmeyi akıllarına bile getirmeyecekler. CHP ve MHP teşkilatları, silkinir de bir şeyler yaparlar mı?.
Onu da sanmıyorum.
Bildiğim..
2015 Milletvekili seçimlerinin ertesi günü size bu yazıyı aynen bir daha yayınlayacağım!..
Tek kelimesini değiştirmeden..
Babamın bir lafı vardı..
"Benim oğlum bina okur.. Döner döner gene okur!.."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN