Bu Günah Şehri'nin yedi yıl sonra çekilen ikincisi.. Bu ikincisini de başından sonuna keyifle seyrettim, önce onu söyleyeyim..
Üç boyutlu bu gerilim ve aksiyon filmi iç içe geçmiş dört hikaye anlatıyor..
İlk öykü "Herhangi bir Cumartesi Gecesi"nin baş oyuncusu Mickey Rourke.. "Uzun Kötü Gece" adlı ikinci öyküde, Joseph Gordon- Levitt baş rolde..
"Uğruna öldürecek Hanımefendi" de baş rolleri Josh Brolin ve Eva Green oynuyorlar. "Nancy'nin Son Dansı"nın kahramanları ise, Jessica Alba ve Bruce Willis.. Yetmiyor tabii.. Ekranda daha pek çok ünlü oyuncuyu kısa sürelerde de olsa izliyorsunuz..
Mesela Lady Gaga'nın, 30 saniye falan süren bir rolü var.. Giderseniz, kim bulun bakalım!.
Sin City, bir büyük kentin polisin giremediği varoşlarının adı. Burada her türlü suçu kolayca işleyebiliyorsunuz.. Kanun herkesin kendi elinde.. Gücü gücü yetene.. Güç de iki türlü.. Fizik güçler var.. Politik güçler var..
Oyunculuk iyi.. Çekimler iyi.. Öyküler iyi..
Bir aksiyon filminden daha ne beklenir ki?.

***

Geçen akşam Josh Brolin'i izledim, Jimmy Falon Şov'da.. " Mickey Rourke çok büyük oyuncu. Çocukluğumdan beri hep onu tanımayı istemişimdir" derken Brolin, Jimmy Fallon "Nihayet amacına ulaştın. Ayni filmde oynayarak üstelik" diye lafını kesti.
Josh güldü.. "Birlikte kadeh tokuşturduğumuz sahneler bile var, ama çekim boyunca Mickey ile hiç yan yana gelmedik. Digital teknikler ve kurgu ile, seyirci bizi yan yana gördü" dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN