1977 yılında evlenmek için gittiğim Arizona'da bir kaç gün kaldım.. Televizyonların sol alt köşesinde hep ayni uyarı vardı..
"Tornado alert!.."
Yani, Hortum alarmı.. Özellikle komşu Oklahoma'da öyle yaygındı ki hortum, hemen her evin bir sığınağı vardı. O zaman dört kanallı Amerikan TVlerinden birinde bu alarm yanıp sönmeye başladı mı, aile, iş yerlerinde olanlar, sığınağa koşarlardı.. Hortum eğer üzerlerinden geçmişse, çıktıklarında binalarının yerinde enkaz görürlerdi.
Biz hortum yaşamadık. Ama dehşeti, televizyon haberlerinde çok gördüm..
İşte o gördüklerimi onla çarpıp bir belgesel gibi "Hortum" filmi yapmış Hollywood..
Fırtına'nın İçinde/ İnto the Storm adı.. Böyle filmlerde bol yıldız kullanılır. Bu defa oyuncuların hiçbiri ünlü değil.. Ama hepsi de şaşılacak derecede iyi oynuyorlar.
Fırtına sahneleri fevkalade başarılı.. Gerçek hortum görüntüleri de kullanılınca filmde, dijital stüdyo çekimleri daha da inandırıcı olmuş.
Ben başından sonuna ilgiyle izledim..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN