Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaray'ın sarı kırmızı renklerini tarihe bağlarlar.. Gül Baba'nın bahçesindeki güllerin rengiymiş..
Tesadüfe bağlarlar.. Galatasaray'ı kuranlar forma yaptırmak için kumaş almaya gittiklerinde rafta üst üste duran iki top bezin renkleri hoşlarına gitmiş de..
Bu ülkenin en sıkı araştırmacılarından Sunay Akın, geçen hafta Şalom gazetesinde yepyeni şeyleri çok mütevazi söyledi. İddia bile etmeden..
Galata Kulesini, geçen hafta 300'üncü yılını kutladığımız İtfaiyecilerin ataları olan tulumbacılara, yangını haber vermek için yapmışlar ya, Beyazıt Kulesi gibi.
Galata Kulesinde işaretler, gündüzleri bayrak asarak verilirmiş.
Yeşil Bayrak.. Yangın Kadıköy yakasında..
Beyaz Bayrak, Avrupa tarafında, ama Beyoğlu tarafında..
İstanbul'un kendisinde, yani sur içinde yangın olduğu zaman ise, iki bayrak asılırmış, Galata Kulesine.. Biri sarı, biri kırmızı..
"Galata Kulesinde Sarı ve Kırmızı Bayrak ve ayni semtte kurulan kulübün renkleri" diyor Sunay ve gerisini biz okuyanlara bırakıyor..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN