HINCAL ULUÇ
HINCAL'IN YERİ HINCAL ULUÇ

Boğaziçim!..

Dün "Sezon açılıyor" derken, en güzelini atlamışım.
Yasemin atlamış, ben atlamışım..
Müzik sezonunun benim için hele en kaçmaz güzelliği, Boğaziçi Üniversitesi'nin Tarihi Albert Long Hall konserleri bu gece başlıyor..
Gene sevgili Evin İlyasoğlu yönetiminde.. Gene harika bir programla..
150 yıllık bir muhteşem eğitim yuvası konserlerinin 18. Yılı adına layık bir konserle açılıyor..
Bu gece 19.30'da dünya çapında şefimiz, müziğimizin büyük devi Gürer Aykal'ın sopasının inmesiyle sezon başlayacak ve Aykal'ın kurduğu İstanbul Sinfonietta (ki Borusan Kuartet de bu minik orkestranın içinde, bakar mısınız?.) Elgar'ın Serenat'ını çalacak..
Sonra Amit Peled gelecek sahneye..
Dünyanın yaşayan en büyük çellistlerinden biri.
Tarihinin en büyüğü kabul edilen Paplo Casals'ın tarihi çellosu ona armağan edilmişti. Öylesi..
Peled ve Sinfonietta, Haydn'ın Konçertosunu seslendirecekler..
..Ve kapanış.. Çaykovski..
Floransa Anısı..
Kaçmaz!..
Son söz.. Garanti Bankası.
Bu güzelliğe, bu tarihi eğitim yuvasındaki güzelliğe sponsor olduğun için.. Yurt dışı kurumlara milyarları cömertçe dağıtırken Boğaziçi Üniversitesi gibi geleceğin ülke starlarını yetiştiren bir eğitim kurumuna, bu konserler için 30 pas biletini vermek için yıllardır düşünen THY'ye de teşekkürler tabii.. Çok düşünceli oldukları için..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN