Semiha Yankı, köpeği ile oynarken merdivenden düşmüş, kaburgalarını incitip hastanelik olmuş..
Yaşlanmanın en önemli belirtisi bu olmalı.. Her şeyin, bir şey hatırlatacağı kadar bol anı biriktirmiş, yani uzun yaşamışsınız demektir.
Semiha köpek delisi, iyi bilirim..
Bu ülkenin gelmiş geçmiş en güzel Eurovision şarkısı, hala dillerde, artık klasik olmuş Seninle Bir Dakika'yı seslendiren gencecik kız olduğu dönemlerde, bir Sanatçılar Kahvesi halindeki bizim eve mutlak uğrardı, her Ankara gelişinde..
Holly, bir gün eve kucağında, sosis gibi uzun, kısa bacaklı köpekler var ya, onlardan biriyle geldi. Bir arkadaşı Amerika'ya dönmüş.. "Sen buna bir yuva bul" demiş, bırakmış kucağına.. Bizde Cim Bom var, benim, ailenin, herkesin sevgili köpeği..
"Bu sosisi kim alır" diye düşünürken, çat kapı Semiha gelmez mi?.. Sosisi görür görmez, Holly'nin boynuna sarılıp "Bunu bana ver ne olur, Holly Abla" demez mi?.
Bizim sosis, Semiha ile İstanbul'a taşındı sonunda..
Geçmişler olsun Sevgili Semiha..
Senin şarkın hala benim 1 numaram!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN