"Sinek ufak ama mide bulandırır" demiş eskiler.. Hele bu sineğin düştüğü kasenin üzerinde NTV yazıyorsa ve içinde "İki Dakikada Bilim" varsa..
İnandırıcı olması gereken bir haber kanalı olmanın ötesinde sorumluluğu var, NTV'nin.. İlk olması dolayısıyla, marka.. Jip gibi, jilet gibi, frijider gibi..
2 Dakika'da Bilim, bu kanalda en keyifle izlediğim yayın.. dı.. Önce şirin şirin anlatan adamı, diziyi yapan yabancı firma değiştirdi. Yerine bu tatsız zıpırı koydu.
Programın adı "Bilim"se hele, hiç hata kaldırmaz..
Pazar akşamı, Kuzey ve Güney Kutbu arasındaki farkı anlatıyor.. "Güney Kutbu, deniz seviyesinden binlerce kilometre yüksektir" dedi önce.. Yanlış duydum sandım. Sonra tekrar etti. Bu defa ayrıntılı.. "Güney Kutbu bir buz dağıdır. Denizden 280 bin kilometre yüksekliktedir.."
Yahu ilkokul okuyan bilir ki, dünyanın en yüksek noktası Everest 9 kilometre değil..
280 bin ne demek?.
Az daha buz tutsun, aya çarpar demek..
Metre ile kilometre arasında bin misli fark var. Böyle hata olur mu?:
Yahu hadi bunu 50 liralık birisi tercüme ediyor.. Seslendiren farkında değil mi?.
Yayına girmeden biri izlemiyor mu?. Dünyada 280 bin kilometre yüksekliğinde dağ olur mu?.
NTV'de böyle bir başı boşluk olur mu?:

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN