HINCAL ULUÇ
HINCAL'IN YERİ HINCAL ULUÇ

Yaşa DenizBank!..

Selman Ada, başına geldiği Devlet Opera ve Balesi'ni eylem ve söylemleriyle iki paralık edince DenizBank da sponsorluktan çekildi ama Bodrum'dan çekilmedi. Rengim Gökmen ile işbirliği yapıp efsane haline getirdikleri Bodrum Kalesi Bale Festivali yerine, dünyaca saygın piyanistimiz Gülsin Onay'ın yıllardır kendi çabaları ile sürdürdüğü Gümüşlük Festivali'ne destek olmaya karar verdi. Sevgili Genel Müdür Hakan Ateş ve ekibini kutluyorum.
2015 Gümüşlük Klasik Müzik festivali bu yıl 3 Temmuz'da Bodrum Antik Tiyatro'daki gala ile başlıyor. 8 Ağustos'a kadar sürecek diğer etkinlikler, Gümüşlük Antik Taş Ocağında..
Gala programı "Mozart & Shostakovich" adını taşıyor. Piyanist Gülsin Onay ve trompetist Cem Sevgi'ye Rengim Gökmen yönetiminde Karşıyaka Oda Orkestrası eşlik edecek.
Diğer gecelerden seçtiklerim şöyle..
8 Temmuz 2015
"The Virtuoso flute. " Bülent Evcil /Flüt, Phillip Moll/ Piyano
18 Temmuz 2015
"21 Yüzyılın Rus Yıldızı." Vyacheslav Gryaznov/ Piyano
23 Temmuz 2015
"Geleceğin Genç Piyanisti Seçildi."Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması Final Konseri
4 Ağustos 2015
"Yıldızlara Serenat." Gülsin Onay/ Piyano
8 Ağustos 2015
"Nirvana ve Pink Floyd'dan Virtuoz Piyano için Seçmeler." Ayşedeniz Gökçin.
Siz daha fazla ayrıntı ve festivale paralel çalışma gurupları için bilgi istiyorsanız, tıklayın..
http://www.gumuslukfestival.org/en/

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN