Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deniz Çoban, berbat yönettiği Kasımpaşa- Rize maçından sonra, LigTV'nin canlı yayınına çıkıp özür diledi. Şansal Büyüka ve takımı da, anında bu davranışı göklere çıkardı. Sonunu düşünmeden.. Bu açılışın ne facialara davet çıkaracağını zerre akıllarına getirmeden..
Ekran başında dondum kaldım, ama ertesi sabah hemen kaleme davranmadım.
Şöyle bir baktım medyamıza.. Aaa!.. Hemen herkes alkış tutuyor, rezalete..
Evet, "Rezalet!.."
Çarşamba öğleden sonra "Yarın yazacağım" dedim. Dün sabah gazetemi açtım ki, Erman Hoca patlamış bile.. "Deniz Çoban şov yaptı" diyor..
Aynen öyle..
Deniz Çoban şov yaptı ve başta LigTV, tüm medyamız da bu şova, düşünmeden alkış tuttu..
Hata yapmak, insana mahsustur. Hatasını kabul etmek de fazilet.. Buna kim itiraz edebilir ki..
Ama çıkıp "Ben yanlış adam attım.. Ben yanlış penaltı verdim. Ben maçın sonucunu değiştirdim. Özür dilerim" diyen hakemin, ayni anda, ayni ekran önünde yapması gereken bir hareket daha vardır..
"İşte düdüğüm.. Şu andan itibaren hakemliği bırakıyorum.."
O zaman ben de Deniz Çoban'ı alkışlayanlar arasında olurdum.
Ama bu rezil açıklamayı yap, sonra "Bundan sonra ne yapacağıma düşünüp karar vereceğim" de..
Deniz Çoban, bu davranışı ile, tüm Türk hakemliğinin geleceğini karartmış, her hakemin başını derde sokmuştur.
Düşünebiliyor musunuz?. Hakem hatası olmayan pozisyonlarda bile kendilerini haklı görüp kıyamet koparan yöneticiler ve hocalar, Deniz Çoban örneğinden sonra, kendi maçlarını yöneten hakemlere nasıl saldıracaklardır?.
Hakem konuşsa bir türlü, sussa bir türlü.. Çıkacak hengameyi bir düşünsün herkes, başta Şansal Dostum da, neye alkış tuttuklarını anlasınlar!..
Aklımın almadığı bir şey daha var..
Merkez Hakem Komitesi ve Futbol Federasyonu da hala susuyor..
Önce Deniz Çoban kararını açıklayacakmış, sonra onlar karar vereceklermiş..
Yok yahu!.
Böyle bir rezalet dünya hakemlik tarihinde var mı?. Karar anında alınmalı, Çoban'ın hakem lisansı derhal iptal edilmeliydi ki, bir daha hiçbir hakem aklına estiği anda, şov yapmasın.
Kurallar uyulması için vardır. Kural ihlallerini cezalandırmakla görevli hakemin kendisi kural ihlal edebilir mi?. Etmesine göz yumulur mu?.
Ama Federasyonun da, Merkez Hakem Kurulu'nun başında da eyyamcılar var.. Medya böylesine alkışlarken, Deniz Çoban'a ceza verirlerse, ne olur ne olmaz....
Hele bekle.. Hele ortalık bir yatışsın.. Hele sular durulsun..
Bu arada "Hakemlik Kurumu" müthiş bir yara almış.. Boş ver..
Maksat, makam kurtulsun!.
Yazıklar olsun!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN