26 Ağustos, Türk'ün en büyük zaferlerinden biri, Dumlupınar Meydan Muharebesi'nin başlangıcıdır.
Büyük Atatürk cumhuriyeti kurarken "Bu askeri zaferin arkasını, kültürde, sanatta getirmeliyiz" diye hedef koymuştu..
Güzelliğe bakar mısınız?.
26 Ağustos 2016, Türk'ün bir muhteşem sanat zaferine sahne olacak..
Dünyanın en ünlü Opera Festivalidir Verona.. Ve yıllardır gelenektir. Bu festival, sinema, müzik ve dans dünyasının en önde gelen yönetmenlerinden Franco Zefirelli'nin sahneye koyduğu büyük operalardan biri ile açılır.
Bu açılış operasının DVD'leri dünyanın her yerinde satılır, Best Seller olur.. Carmen.. Aida..
Verona.. Zefirelli şu anda milyonlara evde..
Bu sene Verona Opera Festivali gene Zefirelli, gene bir dev opera ile açılıyor..
Verdi.. İl Travatore!..
Ve bu operanın baş rolü, Orta Çağ Fransa'sının saz şairi (Troubadour) Manrico'yu bir Türk seslendirecek, 26 Ağustos gecesi Verona Meydanında, binlerce "Dünya" seyircisi önünde..
Devlet Opera ve Balemizin son yıllarda paylaşılmaz hale gelen tenoru Murat Karahan..
Bolşoy'da baş rol oynayan ender yabancı sanatçılardan biri olmayı başaran Murat Karahan'ın programı yüklü..
Dünyanın en ünlü opera evi belki de, Londra Covent Garden'da da İl Travatore seslendirmek üzere anlaşma yaptı. Viyana Devlet Operası'nda İl Travatore ve Nabucco seslendirecek. Parma ve ötekiler sırada..
Murat Karahan, harika sesi ve ses kalitesi yanında, gençliği ve yakışıklılığı ile öne çıkıyor ve tüm dünya operalarınca aranıyor..
Verona Festival biletleri satışa çıktı bile.. Bu festivali her yıl Türkiye'den izlemeye giden önemli bir sanatsever kitlesi var..
Bu defa, orada kendi sanatçılarını görmek istiyorlarsa, 26 Ağustos'u hemen not etsinler ve biletlerini şimdiden alsınlar..
Seyahat acenteleri de kolları sıvasalar iyi olur..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN