Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Benim, yeteri kadar doyuracak başarılarım var, sürer ama en aç benim. Çocuklar da aç olacak, herkes aç olacak. Başarı başka türlü gelmez" diyordu maç günü, Fatih Terim, Ekav'a açılışına giderken arabada okuduğum gazetede..
" Duygular" üçlü bir sergi.. Pembe Tüzüner, Ana Perez Grassano ve Tina Varon..
Ana, ressam, tasarımcı, iç mimar.. "Ben yaratıcıyım" dedi.. "Durmadan yaratıyorum ama doymuyorum.. Ben hep açım!.."
Tesadüflerin arka arkaya getirdiği mesaja bakar mısın?.
Maddi manevi, her şeyin olsa bile aç olmak.. Başarının sırrı bu..
en sevdiği kentlerden Ana'nın. Dört defa gelmiş.. Işıklar içinde bir rengarenk resmi var.. "Bunun ilhamı İstanbul" dedi.. Karşı duvarda bir karanlık resim.. "O da Paris!.."
Ne güzel yabancılar tarafından hala böyle görünmek.. Paris'teki terör saldırısını anlatan üç boyutlu bir çalışması var, görmelisiniz.
Pembe Tüzüner'in Özgürlük simgesidir Kuşlar.. Gene kuşları kullanmış heykellerine, çeşit çeşit.. Bakarken güzel. Düşündürmesi de derin..
Tina Varon'un totemleri nasıl şirin. Totem, yani uğur anlamına değil.. Kızılderili İlahları vardır. Manitu hani.. Onları simgeleyen heykelleri hatırlayın kovboy filmlerinden. Tina bayıldığım totemler yapmış..
Özgür Duygular sergisine bir daha gideceğim.
Biraz daha düşünmek için., Hafta sonu gidin bir yolunu bulup.. Ya da tıklayıp birazını seyredin.
www.ekavart.tv

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN