Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mevlüt dün yazmış, ama konunun tek tarafını yazdığı için hafif kalmış..
TRT'nin Eurovision Şarkı Yarışması'nı yayınlamaması ayıp ötesi, Türkiye'nin katılmasına izin vermemesi ise tir. Türk Pop Müziğine ihanet..
Her yıl Eurovision seçmeleri Pop Müziğe hareket ve heyecan getirir, yeni besteciler, yeni yorumcular tanımamıza sebep olurdu. Pek çok genç, yetenekli sanatçı kendini gösterme, tanıtma fırsatı bulurdu.
"Bir deli kuyuya taş atar, kırk akıllı çıkaramaz" derler ya.. Bir TRT Genel Müdürü hangi akla hizmetse, TRT'yi yarışmadan çekti.
Eurovision'u EBU (Avrupa Yayın Kuruluşu) organize ediyor. EBU'ya her ülkeden bir kurum üye olabiliyor. Bizde üye TRT.. O çekilince başkası ne yarışabiliyor, ne yayınlayabiliyor.
Sorumsuzluğa bakar mısınız?.
Bu yıl Eurovision'a Rusların Kırım Türkleri'ne 1944 yılında Stalin eliyle yaptıkları sürgünü temsil eden bir şarkı ile katıldıklarını, şarkıyı Cemile adlı bir kızın okuduğunu, nakaratın Türkçe olduğunu daha 6 Nisan'da bu köşede ayrıntılarıyla yazmış, "Ukrayna, 'ya karşı bu şarkı ile çıkıyor" demiştim..
Tarihte ilk defa Amerika ve Çin'in de yayınladığı, ama TRT'nin yayınlamadığı yarışmada Kırım Türkü Cemile /Jamala, hem de Rus rakibi ile çekişti ve birinci oldu. Mevlüt'ün " golü yedi, TRT uyudu" başlığı o!..
Golü asıl TRT yedi Mevlüt!.
TRT Müzik diye bir kanalı varken.. Tüm dünya Türklerine yönelik TRT Avaz diye bir özel kanalı varken, bu golü yedi, üstelik..
Dilerim birileri ders alır da, kuyudaki taşı artık çıkartırız!.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN