Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizim medyanın vefasızlığını kaç vesileyle, kaç kez yazdım bu sütunlarda hatırlarsınız..
Ama geçen hafta bayıldım meslektaşlarıma.. Nasıl alkışladım bu defa onları yürekten..
Nasıl bir "Vefa" örneği verdik bu defa..
İki kaybımız oldu geçen hafta..
Biri, Baylan Pastaneleri kurucusu Harry Lenas'tı.. O kadar çok , o kadar güzel şeyler yazdı ki.. Hele de Yılmaz Özdil'in "Bay Harry"si..
İkincisi Hakkı Devrim.. Adı bile geçmiyordu, ustamızın son yıllarda.. Ama ölümünden sonra kaleme sarılmayan nerdeyse yoktu..
Bir vefa yazısını da Cengiz Semercioğlu yazdı ki, okurken, benzerini yaşadığım için hatırlattı, gözlerim yaşardı..
Cihangir'deki kazada ölen mahallenin simitçisini yazmıştı Cengiz.. Nefis yazmıştı.. Bizim Sabah'ın yanındaki Rahim'i hatırladım.. O da bizim simitçimizdi.. Günde iki defa önünde inerdim arabamdan, önünde binerdim.. Her defasında simit alırdık Ercan'la.. , kış, yağmur, çamur demeden beklerdi tezgahın başında.. Fazla beklemesin diye, tüm Sabah kapışırdı sanki simitlerini.. Çok söz etmiştim ondan bu sütunlarda.. Bir sabah tezgahı kapalı gördük, ama Rahim'i göremedik. Aniden ölüvermişti..
Kalemine sağlık Cengiz!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN