Türkiye'nin en iyi haber sitesi

29 Ekim'in, Cumhuriyet'in ne demek olduğunu, ilk derslerimi aldığım Kilis Müftüsü Muharrem Efendi'den, sonra, savaş tehlikesi geçtikten sonra, Çaldıran'a giderken beni yanına alan babam Teğmen Fuat Uluç'tan öğrendim.
İlk coşkuyu da Bandırma Birinci İlkokulu'na başladığım yılın ilk , bahçede toplanan tüm okul arkadaşlarımla birlikte bağıra bağıra söylediğim Cumhuriyet Marşı ile yaşadım.
O marşı bugün sizlere sunarken, Cumhuriyet'i kuran Atatürküme ve onu bugüne getiren herkese teşekkürlerimi sunuyorum bir kez daha..
Bütün ulusuma kutlu olsun!.

***
Türkler bugün Cumhuriyet temeli kurdular O temelin çamurunu kan ile yoğurdular Hem düşmanları boğdular hem sultanları kovdular Kutlu olsun ey ulus varlık bayramımız bugün Tarihte yoktur böyle gün, En büyük bayram bugün Bozkurtlara örnektir dernektir Atamız Karanlıktan kurtulduk biz aydınlığa hâkimiz.
Kutlu olsun ey Ulus varlık bayramımız bugün Tarihte yoktur böyle gün
En büyük bayram bugün!.

(Söz- Müzik: 2., 3., 4., 5. ve 6. dönem Malatya milletvekilli Dr. Hilmi Oytaç 1879-1942)

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA