Devlet Bahçeli'nin Dersim çıkışını anormal karşılamıyorum. Kendi zaviyesinden meseleye böyle bakmak zorunda. Çünkü aşırı milliyetçi anlayışa sahip bütün siyasilerin Dersim meselesine bakışı böyle. Sadece o değil. Ya da onun partisinin mensupları değil. CHP çatısı altında siyaset yapan benzer anlayışa sahip siyasilerin de görüşü aynı; Diyorlar ki; "İsyan vardı. Devlet de gereğini yaptı!". İki hafta evvel aHaber'de % 100 Siyaset'te de konu bu biçimiyle ele alınmıştı. Ben o gün de aynı soruyu sormuştum şimdi de Bahçeli'ye yöneltiyorum; "Velevki isyan vardı! Velevki Seyit Rıza ve eşrafı sizin dediğiniz gibi eşkıyaydı! Ve başa çıkılamıyordu. O nedenle de günün koşulları gereği asıldılar. Öldürüldüler. Peki söyler misin Sayın Bahçeli dedesi, atası eşkıya diye çoluklarının, çocuklarının, kundaktaki bebeklerin ne suçu vardı? Seyit Rıza ve adamları teröristti peki... Bi lokma çocuklar neydi ki, o çocukları mağaralara tıkıp fare gibi zehirledi devlet?"

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN