Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye son günlerde "Düşmanınım düşmanı dostumdur" ilkesizliğinin pratiğe dökülüşüne tanık oluyor! Midesi bulanıyor insanın bu kirli çıkar ortaklığı karşısında. Dün Sakalsız'ın patronu olduğu gazetelere bir göz attım. İnanamadım! Sanki Ergenekon, Balyoz, Oda TV, Askeri Casusluk ve benzeri davaların sorumlusu olan aynı yapının mensubu emniyetçileri ve yargı üyelerini desteklemek için yalan yanlış kurgu habercilikle milletin anasını ağlatan o gazeteler değilmiş gibi o dönem mağdurların savunuculuğunu yapanlar şimdi de bunlara sahip çıkıyordu. CHP Milletvekili Oktay Ekşi meydan okumuştu "Ekrem Dumanlı duruşmaya çıksa gider arkasında dururum" diyerek. Derya Sazak, Milliyet'ten kovulmasının müsebbibi gördüğü iktidara hıncından ne diyeceğini bilememiş "Dumanlı tertemiz, dürüst bir insandır!" diyordu. CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan Hidayet Karaca'ya sahiplik ederken "Hangi silahlı eylemi yaptı?" diyordu. Gök farkında mı ne söylediğinin bilmiyorum ama o zaman ben de ona şunu sorayım: "Hanefi Avcı, Tuncay Özkan silahlı eylem mi yapmıştı? Ya da Mustafa Balbay, Nedim Şener? O tarihlerde bugün sahiplendikleriniz değil miydi o gün sahip çıktıklarınızı yalan dolan haber ve senaryolarla terör örgütü üyesi diye yaftalayıp hapse gönderenler?"
Şaka desem şaka değil, kâbus desem kâbus değil! Yaşadıklarımızın hepsi gerçek! Allah'ım sen aklımıza mukayyet ol! Çünkü bu çirkin, alçak ve ikiyüzlü ittifaklar aklımızı başımızdan boyutta! Bir de şu var: Bunların kendisine saygısı yok eyvallah! Peki ama o dönemlerde bu alçak çete yüzünden hayatını kaybedenlere de mi saygıları yok! Unuttunuz mu yahu ölüm döşeğindeyken Türkan Saylan'ın bunların polisleri, savcılarınca evine yapılan baskını ve ardından o tertemiz çocuk dediğiniz Ekrem'in attığı manşetleri? Unuttunuz mu gerçekten Ergenekon, Balyoz, Oda TV, Askeri Casusluk davalarının ne kadar korkunç olduğuna inandırmak için insanların sahte cd, belge, bilgi, kumpasla tuzağa düşürdüklerini? Ha... Sakın ola bu yazdıklarımdan; "Neden iktidardan nefret ediyorsunuz?" sorusunu sorguladığım çıkmasın! Bu iktidar ağzı ile kuş tutsa yaklaşımınızın zinhar değişmeyeceğini biliyorum. Ancak Sırf bu nefret yüzünden bu alçaklıkları görmezden gelmenizi... Dahası bunlara sahip çıkmanızın nedenini kavrayamıyor ve merak ediyorum. Hangi saikle bu kadar ilkesiz olabiliyorsunuz?

İvedik'in hokkabazlığı!
Bir inanamadığım şey de Sakalsız'ın kalemşoru Recep İvedik ruhlu adamın savcıların sorularına verdiği cevaplar! Güler misin, ağlar mısın derler ya hani! Vallahi ne yapacağımı bilemedim söyledikleri karşısında. Korkudan mı, milletin aklıyla dalga geçmeyi kendine düstur edindiğinden mi nedir; "Ziyaret etmiş olabilirim ama ben de sizin gibi TV'lerden tanıyorum Gülen'i!" demiş.
Son operasyonla gözaltına alınmasının tek nedeni hepi topu gazetesinde yayımlanan iki makale bir habermiş. Haber yapılmış, makale yazılmış Tahşiye ile ilgili gazetesinde ama görmemişmiş arkadaş. Okumamışmış! Bir de... Sakalsız hocasının 6 Nisan 2009'da bir grup Nur Talebesi olarak bilinen insanları 'Tahşiye' adı altında hedef gösterdiğinden de habersizmiş. Zaten 'Tahşiye' lafını da daha önce hiç duymamışmış! Ha... Katiyen talimat almazmış Sakalsız'dan! O özgür, ayakları yere basan, bağımsız bir haber ustasıymış! Adam öyle garip bir psikoloji içindeymiş ki... Bence savcı biraz daha üzerine varsa... Birkaç soru daha sorsa Hocaefendi'si ile ilgili... "Kim kardeşim Gülen? Kim o? Ne diye bana o dengesiz hakkında abuk sabuk sorular soruyorsunuz!" deyip kendini masum göstermek için küfrü basacak bir moddaymış sanki! Ne diyeyim vallahi... Allah kimseyi bu kadar hokkabazlığa zorlamasın! Gerçekten zor iş. Çok zor!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN