Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Farkında mısınız bilmiyorum ama seçim sathına girdiğimiz şu günlerde herkes bir garip havaya daldı ve asıl mevzular arka plana itildi. Kim bilir ne mutludur Pensilvanya'daki şahıs. Ne keyiflidir. Allah biliyor ya diyordur; "Ohh! Abuk sabuk gündemlerin içinde boğulup bizi unuttular!" Üzgünüm ama gerçekten de durum tam da onun ve avanesinin istediği biçimde ilerliyor. Aslı o değil belki fakat Paralel Örgüt'le mücadele sanki askıya alınmış, mücadele tamamlanmış da, memleketin tamamı bu alçaklardan temizlenmiş gibi. Oysa devlet daha mücadelenin başında! Evet büyük yara aldılar. Bir yıldır ortaya çıkan belge, bilgi ve yapılan operasyonlarla epeyce sarsıldılar ama sıfırlanmadılar! Ha... Emniyet ve yargı camiasında güçlerini kaybettikleri muhakkak ama hâlâ örgütle bağlantısı olduğu bilinen binlerce insan bizim ödediğimiz vergilerden maaşını çatır çatır alıp, gemisini yürütüyor! Neyse ki iyi, kötü emniyet ve yargıda bu örgüte güç kaybettirildi ama henüz dokunulmayan alanlar var! Bazı bakanlıklarda, belediyelerde ve devletin kritik kurum ve kuruluşlarında yığınla duruyorlar öylece.
En berbat durum da maalesef üniversitelerde. Akademi dünyasından gelen ihbar mektuplarını okumaktan yoruldum artık! İki gün önce Uşak'tan biri bir yığın belge yollamış tarafıma, Uşak Üniversitesi ile ilgili. İsim verip bir de oradan dava yemeye niyetim yok ama bilmiyorum haberdar mı yetkililer o üniversitede büyük sorun var! İddialara bakılırsa Parelel Çete ahtapot gibi sarmış dört bir tarafı. Tabii sadece Uşak'la ilgili değil benim bu söylediğim vahim durum. Ülkenin dört bir tarafındaki devlet üniversitelerinde maalesef aynı problem yaşanıyor. İnanmayabilirsiniz ama rektör düzeyinde olup Pensilvanya'ya mürit derecesinde bağlı olan isimler var bu camiada. Ve bunlar kurdukları düzen bozulmasın diye sessiz ama derinden hareket edip bir biçimde kendi kadrolarını muhafaza ediyorlar. Unutmayalım ki yüzbinlerce genç insan bunlara emanet! Ben şahsen bu durumdan çok kaygılıyım. Abarttığımı düşünebilirsiniz ama değerli okurlarım... Devletin MGK'sının dahi uluslararası terör örgütü kapsamına aldığı bu yapının akademik kadrosunun gençlerimiz üzerinde hâlâ etki ve yetki sahibi olması sizce de anormal ve çok tehlikeli değil mi?

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA