5 günlük hava durumu
10 Ocak 2013 Perşembe
YYÜ'de eğitime ara van Zonguldak Bartın Karabük Diyarbakır Ağrı Eğitime kar engeli Elazığ bolu Düzce Hakkari Kilis Ordu bitlis mardin Siirt Bingöl rize Gümüşhane trabzon Samsun Erzurum Konya Karaman Nevşehir kayseri okulların tatil edildiği il ve ilçeler

Bu illerde okullar bugün de tatil

  • yeni haber
  • AJANSLAR
  • Giriş Saati: 10.01.2013  11:18
    Güncelleme : 10.01.2013  12:09

... Türkiye Sibirya kışının altında kaldı. Bir çok ilde ulaşım durdu, eğitim aksadı. Kar yağışı sürünce yeni tatil kararları geldi.

İşte ...

- - -

Etkili kar yağışı nedeniyle Van merkez ve ilçelerinde, Zonguldak merkezle Ereğli, Alaplı, Gökçebey, Çaycuma ve Devrek ilçelerinde, Bartın'da, Karabük'te de bugün okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.Van'da etkili olan kar yağışı nedeni ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) eğitime bir gün ara verildi.

YYÜ'den yapılan açıklamaya, kentte etkili olan kar yağışı nedeni ile YYÜ Senatosu'nun bir toplantı düzenlediği ve üniversite öğrencileri için bir günlük tatil kararı alındığı belirtilerek, akademik ve idari personellerin tatil kararı dışında tutulduğu bildirildi.

Tatil nedeni ile yapılamayacak derslerin senato tarafından daha sonra telafi edileceği ifade edildi.Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde, dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, okulların bir günlük süreyle tatil edildiği belirtildi.

Kulp'ta etkili olan kar yağışı ilçe merkezini beyaza bürüdü. Evlerin çatıları, otomobillerin üzerleri ve yollar karla kaplandı. Sabah erken saatlerde iş yerini açan esnaf, kapılarının önünde biriken karları temizledi. Kar yağışı nedeniyle araçların ilçe merkezine çıkışları zorlanırken, bir çok esnaf ise iş yerlerini açamadı. Kulp Belediyesi karla mücadele ekipleri ilçe merkezinde, Özel İdare ekipleri de köy yollarında kar temizleme çalışmalarına devam ediyor.

İlçeye bağlı 45 köy yolunun ulaşıma kapanması nedeniyle Kulp Kaymakamlığı tarafından ilçe merkezi ve köylerinde okulların bir gün tatil edildiği bildirildi.Ağrı'nın Patnos ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Ağrı Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Patnos ilçe merkezi ile bütün köy okullarında bugün (10 Ocak 2013 Perşembe) yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edildiği bildirildi.Elazığ il merkezi ile Arıcak, Ağın ve Keban hariç diğer ilçelerde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime verilen aranın 1 gün uzatıldığı bildirildi.Bolu'da da eğitime verilen araya bugün de devam edilirken, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamileler ile sağlık kurulu raporuyla belgelendirilmiş kronik hastalığı olan personelin bugün ve 11 Ocak'ta idari izinli sayılacağı belirtildi.Düzce'de de benzer şekilde bugün ve cuma günü eğitim yapılamayacak.Hakkari'de kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.Kilis'te de elverişsiz hava koşulları nedeniyle bugün eğitime ara verildi. Ayrıca valilikten yapılan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli kamu personelinin de bugünizinli sayılacağı kaydedildi.Ordu'nun Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Gölköy, Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Ulubey, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerinde bugün ve Cuma günü eğitime ara verildi.Bitlis'te yatılı ilköğretim bölge okulları dışında, Bitlis merkez ile Tatvan, Hizan ve Güroymak ilçelerinde 2 gün, Ahlat, Mutki ve Adilcevaz ilçelerinde ise 1 gün eğitime ara verildi.

- -

Kar yağışının etkili olduğu Mardin, Siirt ve Bingöl'de de bugün için eğitime ara verildi. Mardin ve Siirt'te kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacak.

- -

Trabzon'un bazı ilçe, belde ve köyleri, Gümüşhane'nin Kürtün ve Rize'nin İkizdere ilçesi ile merkeze bağlı 14 köyde bugün eğitime ara verilecek.Terme ve Havza'da tüm ilk ve orta dereceli okullarda, 19 Mayıs'ta da taşımalı ilkokullarda eğitime bugün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle bugün Terme ve Havza ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiği bildirildi.

19 Mayıs ilçesinde ise Düzköy, Karagöl, Esentepe, Kuşkayası, Kösedik İlkokulu ile taşımalı ilkokullarda bugün eğitim yapılmayacak.Erzurum'un Karayazı ilçesinde kar ve tipi nedeniyle eğitime bugün de ara verildi.

Şiddetli tipinin etkili olduğu Karayazı'da merkez ve köylerde okullar bugün tatil edildi. Tüm köy yollarının ulaşıma kapandığı ilçede bugünle birlikte 4 gündür kar tatili yapıyor.Konya'nın Ereğli ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Ereğli Milli Eğitim Müdürü Yasin Şimşek, kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle ilçe genelinde eğitime 1 gün ara verildiğini söyledi.

Halkapınar ilçesinde de köy yollarının kapalı olması ve yol açma çalışmalarının devam etmesi nedeniyle, taşımalı eğitimle okuyan öğrenciler için eğitime 1 gün daha ara verildiği bildirildi.Karaman'da, il merkezindeki okullar hariç, 5 ilçeden 4'ünde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

Karaman Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Karaman Belediyesi sınırları içindeki okullar hariç, köy ilköğretim ve ortaöğretim okullarında eğitime bugün, 1 gün süreyle ara verildiği kaydedildi.

Açıklamada; Ayrancı, Başyayla, Kazımkarabekir ve Sarıveliler ilçelerinde de merkez ve merkeze bağlı tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

Öte yandan, kar yağışının yoğun şekilde devam ettiği Karaman'da, 50 köy yolu tipi ve yoğun kar yağışı nedeniyle kapandı.

Karaman-Mersin karayolundaki Sertavul Geçidi'nde ise ulaşım zorlukla sağlanıyor. Araçların zincirsiz geçişine izin verilmiyor.

-

Nevşehir'in Ürgüp, Avanos ve Acıgöl ile Kayseri'nin Hacılar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Kent genelinde 3 günden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, Ürgüp, Avanos ve Acıgöl ilçelerine bağlı belde ile köylerde ilk ve orta dereceli okullar bugün de tatil edildi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdülkadir Tatar, 6 ekip ve 60 personelle 3 gündür mesai saati gözetmeksizin çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, Derinkuyu ve Hacıbektaş'a bağlı bazı köylerde tipi nedeniyle ulaşım güçlüğü yaşandığını, ancak ekiplerin çalışmasına devam ettiğini bildirdi.

Kayseri'nin Hacılar ilçesinde ise kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem, ilçe genelinde kar temizleme çalışmalarına aralıksız olarak devam ettiklerini söyledi.

Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Eğitim Haberleri

YÖK'ün sitesine siber saldırı
ÖSYM Başkanı Demir açıkladı
Velilere 2013 müjdesi
Okul sütüne onay
Okullarda iki sınıfın kitabı değişiyor
Eğitimde kalite farkı ortadan kalkacak
Bakan Dinçer'in "sansür" tepkisi
YÖK'ün yolsuzluk belgelerini yayınladılar
SBS'de 'bol not' adaletsizliğine dikkat
13 öğretmen karda mahsur kaldı
Aritmetik olimpiyatlarında Türkiye 3 kupa kazandı
'Yılın Yıldızları" ödüllerini alacak
Milli Eğitim bilişimde açık verdi
Bakanlıktan 278 hizmet içi kurs
YGS'de 2015'e kadar değişim yok
Valilik'ten kar tatili açıklaması
Okul sütü ihalesi yapıldı
KPSS, eğitim testi 80'e düşüyor
Okullarda kar tatili olan iller
YÖK'ten Kuzey Irak açılımı
Tatil müjdesi ''Vali Amca''dan
Bu çorba öğrenciler için kaynıyor
Camiyi ''internet kafe'' olarak kullanıyorlar
Aktif eğitimciler sandık başında
Demokrasi kültürü için müfredat taraması
YGS'de çıkması muhtemel din soruları yayımlandı
Fenerliler çok kızacak
Öğrencilerinden eşekli eylem
2012'nin en medyatik üniversitesi
KPDS ve ÜDS artık yapılmayacak
Yabancı akademisyenlerin Türkçe'ye ilgisi artıyor
ÖSYM din sorusu için örnek test hazırladı
Okul yakanların müebbet hepsi istendi
TUS ve DUS için kontenjan talepleri alacak
Öğretmen atamalarının yapılacağı ayı açıkladı
Fen-Edebiyat fakültelerine yeni ayar
Bakan Dinçer'den prefabrikli çözüm
İstanbul Üniversitesi'nde Söylet yeniden atandı
Binlerce kişi AÖF kimliği için sıra bekledi
''Efsane Papyon'' son yolculuğuna uğurlandı
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol