5 günlük hava durumu
17 Haziran 2010 Perşembe
Kayıp trilyon davasında hukuk zaferi

Kayıp trilyon davasında hukuk zaferi

  • yeni haber
  • AA
  • Giriş Saati: 17.06.2010  11:26
    Güncelleme : 17.06.2010  17:14
Yargıtay 11. Ceza Dairesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, ''Kayıp Trilyon'' davasıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında vermiş olduğu ''kovuşturma yapılmasına yer olmadığına'' ilişkin kararını kaldıran Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararını ''kanun yararına'' bozdu.

Cumhurbaşkanı Gül hakkında ''özel evrakta sahtecilik'' ve ''2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu'na aykırılık'' iddialarından dolayı soruşturma açılmış, soruşturma sonunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ''kovuşturma yapılmasına yer olmadığına'' karar vermişti.

Başsavcılığın kararına, şikayetçi Cahit Nalbantoğlu itirazda bulunmuştu. İtirazı değerlendiren Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Başsavcılığın, ''Kayıp Trilyon'' davasıyla ilgili olarak Gül hakkında vermiş olduğu ''kovuşturma yapılmasına yer olmadığına'' ilişkin kararını kaldırmıştı.

İtiraz üzerine verilen kararlar kesin nitelik taşıdığı için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararının ''kanun yararına bozulması'' istemiyle Yargıtay'a götürülmesi için Adalet Bakanlığı'na başvurmuştu.

Adalet Bakanlığı, istemi yerinde görerek söz konusu kararı ''kanun yararına'' bozulması istemiyle Yargıtay'a götürmüştü.

Başvuruyu değerlendiren Yargıtay 11. Ceza Dairesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Gül hakkında vermiş olduğu ''kovuşturma yapılmasına yer olmadığına'' ilişkin kararını kaldıran Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararını ''kanun yararı''na bozdu.

Daire, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararına itiraz eden Cahit Nalbantoğlu'nun ''itiraz hakkı bulunmadığına'' hükmederek Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Cumhurbaşkanı Gül'ün yargılanmasına yönelik verdiği kararı kaldırdı. Yargıtay 11. Ceza Dairesi'nin kararı kesin nitelik taşıyor.

kalan karakter 460

Arif BİLGİN-2 Arif BİLGİN-2 // KAHRAMANMARAŞ

Evet.. Gerçek anlamda bir zafer bu! Kimi köşelere kurulmuş, Zenci Türk saydıklarına karşı sürekli fırsat gözleyenler, bir mahkemenin biraz da taraflı kararını fırsat bilip sürülerle saldırmaya başlamışlar, adeta Cumhurbaşkanını kötülemek, zaafa uğratmak ve çamurlarını sıçratmak için çırpınışlardı. Şimdi birisi de utanıp özür dileme erdemini gösteremeyecektir.. Son yıllarda işlerini böyle yürütüyorlar zaten; Çamur at.. Suyu bulandır.. Yaygara kopart; ekrandaki ve gazetelerdeki adamlarını harekete geçir.. Sonra çıkacak tartışmaya göre yeni çamurlar oluşturmaya başla.. Bu yeni ve üst mahkeme kararından sonra yüzlerinin morardığını görmek isterdim.. Allah'tan dileğim, yüzlerinin morluğu hiç bir zaman gitmesin..

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır30
cevapla 17.06.2010 12:41
3_yellow_3 3_yellow_3 // İÇEL

Şİmdi bu hukukun zaferimi oluyor?Nerde kaldı fakirin fukaranın hakkı.HUKUK AFFEDEBİLİR ama ALLAH affetmez .Kul hakkı yiyenin hesabı öteki tarafta görülür.

Aynı Görüşte misiniz?
evet35
hayır6
cevapla 17.06.2010 13:13
feyyaz61 feyyaz61 // İZMİR

sizler bozacıyı tanıyormusunuz, onun birde arkadaşı varmış şıracı. pek severlermiş birbirlerini, "az gitmişler uz gitmişler dere tepe düz gitmişler birde dönüp bakmışlarki bir arpa boyu yol gitmişler"diye başlar masalımız, " onlar ermişler muradına biz çıkalım kerevetine" diye biter. lafüretenden büyüklere masallar kitabı herkese tavsiye ederim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet26
hayır8
cevapla 17.06.2010 13:52
subaru91 subaru91 // İSTANBUL

11 nci daire toptan anayasa mahkesine atansın...sanırım atanırlar..

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 17.06.2010 23:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Gündem Haberleri

Ahmet Çalık ile çok özel
Turkuvaz Medya'nın zirvesi konuştu
Mardin'de polis otosu tarandı
9.madde kabul edildi
Hınzır delikanlı
İşte adım adım bedelli askerlik
Meclis'te boğaz boğaza kavga
Erivan'ın protokol freni
Çetin Doğan taburcu edildi
25 yıl sonra SABAH
Bedelli randevusu yarın
İsrail Türkiye’yi henüz kaybetmedi
Amiralin eşi ifade verdi
Aşiretten öldüren formül
Haşim Kılıç: Reform şart
Danıştay saldırısında şok rapor
'Her şey kızım için'
Kapatmaya Meclis şartı
Bedelli için umut doğdu
Danıştay’dan YÖK’e sürpriz
'40 bin öğretmen alınacak' müjdesi
Arınç, Japon çocukları böyle selamladı 'Arigato gozaimasu... Maşallah'
Kemal Türkler'in kızı: Ailece Taksim'deyiz
'Yalnız Kurt' itirazı
Yine mayın tuzağı: 1 şehit
Saldıran PKK'lılar Şebinkarahisar'da
'Çat kapı infaz'a AİHM'den 100 bin euro tazminat cezası
"Türk'ü oylama için çağırdılar"
MEB müfettiş görevlendirdi
Yargıtay'a göre kendi üyeleri yargıdan muaf
Şahin'den Kaplan'a: Öldürtecek misiniz?
CHP'den gensoru taktiği
'Kürtler sandığa gitmeyecek'
Balyoz'da 3 subaya tahliye
Hakkari'de saldırı
1 kişi daha getirildi
Meclis'te "kader" tartışması
Erdoğan yaralıları ziyaret etti
Havada provokasyon kokusu var
Fatih Camii doldu taştı
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol