5 günlük hava durumu
1 Şubat 2012 Çarşamba

Öcalan devletin adamıydı

  • yeni haber
  • Giriş Saati: 01.02.2012  09:39
    Güncelleme : 01.02.2012  10:07

Özel Kuvvetler'de 12 yıl görev yapan Yarbay Nesimi Soner Dedeoğlu'na ait olduğu iddia edilen ses kaydı internete düştü.

12 sene Özel Kuvvetler'de aktif görev yapmış olan Yarbay Nesimi Soner Dedeoğlu'na ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı dün internet sitelerine düştü.

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre; Ergenekon yapılanmasının ve PKK terör örgütünün Gladyo olarak da bilinen özel kuvvetlerle ilişkisini deşifre eden kayıtta teröristbaşı Öcalan'ın 'devletin adamı' olduğuna dair çarpıcı ifadeler kullanılıyor. "Öcalan ve Murat Karayılan, gayri nizami harp eğitimi almış devletin adamlarıdırlar" diyen Yarbay Dedeoğlu'nun şok ifadeleri şöyle:

KONUŞAN İMHA EDİLİR

Konuşmasında "Ergenekon tarzı yapılanma maalesef var" diyen Dedeoğlu, bu yapılanma içinde görev alanların şu andaki görevinin ne olduğunu bilmediğini belirterek "Ne işe yaradıklarını, ne yaptıklarını, daha önce nerede görev yaptıklarını, nasıl, nerde, ne şekilde kullandığımızı falan biliyorum" diye konuşuyor. Gayri nizami harp usulleri hakkında bilgi veren Dedeoğlu, yakın tarihin karanlık olaylarına ışık tutacak şu ifadeleri kullanıyor: "Ülkenin menfaati için adamı en üst noktalara kadar yetiştirirsin. Tehlikeli olacağı zaman imha edersin bu böyledir. Cem Ersever, Abdullah Çatlı imha edilmiştir. Korkut Eken sesi soluğu çıkıyor mu bu yakınlarda imha edilir. Bunun gibi belli başlı adamlar faydalanılır, istifade edilir, devletin başına bela olacağı zaman imha edilen adamlardır." Dedeoğlu, konuşmasının bir bölümünde teröristbaşı ve terör örgütü PKK'nın lideri Murat Karayılan hakkında skandal sözler sarf ediyor. Öcalan ve Karayılan'ın gayri nizami harp eğitimi almış devlet adamları olduğunu dile getiren Dedeoğlu, şöyle devam ediyor: "Karayılan, Kara Harp Okulu 1988 devresindendir. Biz niye mücadele ediyoruz? Bu meslekte kaldıkça değer yargımı yiyorum. Mesela devletin gayrinizami harp yaptırtıp da öldüremediği adamlardan bir tanesi de Öcalan'dır. Devletin adamıdır, yetiştirdiği. Öcalan 10 sene kadar devlet için çalışmış bir adamdır. 10 seneden sonra imha edemiyorlar. Devletin başına bela oluyor"

BİLİRSEN TEHLİKEDESİN

Dedeoğlu, konuşmasında terörle mücadele yöntemleri ve yaşanan sıkıntılarla ilgili sitemini ise şöyle dile getiriyor: "Sağ, sol her taraf dağ silsilesi. 12 sene özel kuvvetlerde çalışmış birisi olarak söylüyorum. Abartmayın yani olayı. Şehit olanlara, ölenlere salak gözüyle bakıyorlar. Kalanlarınıza kimse sahip çıkmıyor. Üç buçuk sene boyunca eve hiç gelmedim oğlum 3 yaşına gelmişti. O zaman özel kuvvetçi olmakla gurur duyuyorduk. Şimdi özel kuvvetçi dediğim zaman Ergenekon mu diyorlar. Bağlantın var mı diyorlar. Özel kuvvetlerdeki adamlara çok farklı işler yaptırtıyorlar. Yani aklınıza gelmeyecek her türlü devletin bekası için gerekli olan her türlü şeyi yaptırtıyorlar. Şimdi bütün bunların hepsini bilirsen tehlikeli boyutlara geliyorsun demektir."

Etiketler :

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Gündem Haberleri

Emre o partiye dava açtı
Meclis'te "kuyruk acısı" kavgası
TSK personel sayısını açıkladı
Günün en iğrenç haberi
Öğretmenim soyunmamı istedi
Ailesi ikna etti, dağdan indi
Gazi'nin müsaade etmediği zihniyettir bu!
Zana'nın savcıdan isteği
DHKP-C sanıklarına ceza yağdı
Dersim'den sonra sansür belgeleri
18 yıl sonra intihar etmedi şüphesi
30 yıllık tarihi dava düştü
Cesur yüreklerin zaferi
'İçişlerinde gözümüz yok'
'Çatışmalardan kaygılıyım'
'İmamhatip okullarını CHP açtı'
Bakanları topa tuttu
Şii-Sünni barışına İstanbul köprüsü
Gül: Ülkelerine gölge düşürmediler
Davutoğlu: Soğukkanlı beklemenin sonucu
Sarkozy: Bana hizmet etmedi
Bozdağ: Savcılar konusu çarpıtılıyor
Evren ve Şahinkaya'nın avukatları çekildi
'AB'nin özelliklerinden biri ifade özgürlüğü'
BDP Meclis'e x,w ve q teklifi verdi
'Papaz maaşını devlet versin'
Anne Çiçek ziyaret izni istedi
Süreyya Karabulut'a tazminat şoku
Türk Eczacılar Birliği'nden açıklama
Kazıda 3 kafatası daha bulundu
Evren ve Şahinkaya'ya avukat şoku!
Ergenekon'la ilgili ilginç iddia
TÜBİTAK'taki fişlemeyi biliyoruz
Aziz Yıldırım'ın davasına devam edildi
Gül: Doğru karar verilecektir
Başbakan'dan muhalefete sert sözler
Adana'da yeni operasyon dalgası
Kılıçdaroğlu: İki kurultay yapılacak
PKK'yı bitirecek uygulama
Zehirli sarmaşığı artık sulamayın
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol