5 günlük hava durumu
5 Temmuz 2013 Cuma
Tuncay Güney: Batı Türkiye'de derin operasyon yapıyor

Tuncay Güney: Batı Türkiye'de derin operasyon yapıyor

  • yeni haber
  • Giriş Saati: 05.07.2013  14:39
    Güncelleme : 05.07.2013  14:41

USA Sabah, Güney ile konuştu ve Gezi Parkı olaylarından uyuyan terörist örgütlere kadar pek çok konuyu bir toplantı için bulunduğu New York'ta sordu.

Ayhan Özmekik / NEW YORK

Kimileri Ergenekon'un kara kutusu, kimileri MİT dedi, MOSSAD diyen de oldu CIA diyen de... Tuncay Güney Kanada'da Beth Yisrael Congregation adlı bir Sinagog'ta Hahamlık yapıyor.

Türkiye'de gündem oldukça sıcak. Gezi Parkı eylemleri yakılıp yıkılan şehirler bir kaos fotoğrafı oluşturulmak isteniyor gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?
Net olarak ifade edeyim, bu olaylar Batı'nın Türkiye'deki derin operasyonudur. Türkiye'deki müttefikleriyle birlikte küresel sermayenin ülkemizdeki sözde aydın, eğitimli, marjinal, Sovyet artıklarının Türkiye'yi kaosa sokma teşebbüsüdür. Batı, Fransız ihtilalinde olduğu gibi hala kaostan düzen çıkarabileceğine inanmaktadır. Ama hiçbir düzensizlikten düzen çıkmamıştır. Hangi hükümetler üstü güçler bir anda Türkiye'yi huzursuzluğa sürükledi? Perdenin arkasındaki gizli elin istekleri nelerdir? Bunlar üzerinde durulması gerekiyor.
Bakın bu gizli eller "eski Türkiye"yi istiyorlar. Ekonomik sıkıntılarla ve terörle boğuşan bir Türkiye'nin kimseye bir zararı yoktur. Aksine bu gizli ellerin çıkarınadır. Bu hükümetler üstü güçlerin Türkiye medyası içindeki işbirlikçilerinin maskesi düşürülmediği sürece her hükümet, her iktidar bu ve benzeri şantajlarla karşı karşıya gelecektir. Bu olaylar bir şantajdır.
Bu olayları organize edenlerin elebaşları, medya içindeki uzantıları, üniversitelerdeki destekçileri ve STK ayağı Türk istihbarat örgütü tarafından zaten biliniyordur.#Sayfa#

"OLAYLAR SEÇİMLERE DOĞRU ŞİDDETLENECEK"

Bundan sonra ne olacak? Ortalık durulur mu?
Durulmaz. Olaylar seçimlere doğru daha da şiddetlenecek. Hep sıcak tutulacak. Provoke edilecek.

CHP bu olayların neresinde?
CHP yönetim olarak Gezi'nin hiçbir yerinde değil. Kemal Kılıçdaroğlu'nun kontrol edemediği parti içindeki sözde Sosyalist geçmişi olan milletvekilleri bu yürüyüşleri mobilize ediyor.

Peki yabancı kanallar, CNN ve BBC'ye ne diyorsunuz?
Gezi ortaya çıktığında rüzgar çıktı zannettim ama bunlar sinek vızıltısı. Küresel sermayenin ağababaları yabancı medya yolu ile bu vızıltıya mikrofon tutuyor, provoke ediyor. Avrupa birliği yasalarına göre içki satmayı düzenlemek gerekiyor ama basın bunu nasıl veriyor? "Türkiye'de içki yasaklandı." Bunlar masum değil...#Sayfa#

"AMAÇ BAŞBAKANSIZ AK PARTİ"

Başbakan'ın tutumu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Dünya'da yüzlerce başbakan var. Hepsinin fıtratı farklı. Başbakanın sert söylemleri nedeniyle hükümetin istifasının istendiği başka bir ülke görmedim. Bu gösteriler Tayyip Erdoğan'a karşı yapılıyor. Burası çok net!
Kemalist burjuva da "Tayyip gitsin, AK Parti kalsın" diyor. Hatırlarsanız Da Vinci de Kilise'ye saldırmıyordu, sadece İsa'ya saldırıyordu. Ama İsa giderse Hristiyanlık biter. Aynı şey Tayyip Erdoğan için de geçerli ve bunu istiyorlar. Herkes bir ağızdan "Başbakan Erdoğan'sız bir AK Parti" diyor.
Neymiş efendim göstericiler demokrasi istiyorlarmış. Türkiye'de 80 yıldır demokrasi vardı da, bunu Başbakan mı kaldırdı? Herkes bir ağızdan aynı türküyü söylüyor. "Tayyip çok oldu" türküsü. Orkestra şefleri kim? Bu orkestra şefleri içimizde. Bunları açıklarsam yine saldırılar başlayacak. İyi bakın bu türküyü söyleyenler yani bu ihanet çeteleri değişim sırası Türkiye'de diyor. Türkiye'de olup bitenden rahatsızlar ve değişim istiyorlar.#Sayfa#

"HÜKÜMETİN GETİRİLMEK İSTENDİĞİ NOKTA "YÖNETİLMEZLİK DOKTRİNİ"

Ne amaçlanıyor?
Bugün Türkiye'deki hükümetin getirilmek istendiği nokta "yönetilmezlik doktrinidir". İktidardakileri indirmek için küresel istihbarat örgütlerinin bulduğu bu yeni projeye yönetilmezlik doktrini deniyor. Bunun açıklaması şudur; iktidardakini normal yoldan deviremiyorsan, iktidarı güçle, zorla, ülke yönetilemiyor imajı vererek ele almaya çalışırsın.

Yabancı istihbarat örgütleri işin içinde mi? Kimleri kullanıyorlar mesela?
Yabancı devletler, Türkiye'ye yerli uyuyan ajanlarıyla kök salmış. Bu olaylar çok iyi okunup, analiz edilmeli Bugün, sol kesimde de, sağ kesimde de düğmeye basıldığında hareket edecek bir çok yapı bulunmaktadır. İslami kesimde de aynı şekilde, Türkiye'de birçok islami ve sol terör grubu "uyuyan ajanlar modunda" bekliyor.#Sayfa#

"DURAN ADAM AVRUPA'DAN İHRAÇ"

Şu an ne oluyor sizce?
Gezi parkındaki eylem seslilikten sessizliğe geçti. Yeni slogan duran adam Avrupa'dan ihraç.

Sizce hükümet başarılı mı?
Bu hükümet ülkeyi zenginleştirdi, terörü bitirdi. Bunlara itiraz edilebilir mı? Seksen yıllık Kemalist düzen terörü ve batmış ekonomiyi bu hükümetin kucağına bıraktı. Hükümet bütün bu köklü problemleri çözdü çözüyor.
Her şeyi hükümetten bekleyemeyiz. Hükümetin gücü bir yere kadar. Amerika ve İngiltere bizim coğrafyalarımızın patronudur. Şişli Etfal'de İngiliz sezaryen makinesiyle doğar, Amerikan kefen beziyle gömülürüz. Türkiye olarak Dünya birinci liginde değiliz, G-8'de gelişmiş ülkeler Cuma gelir toplantılar yapar dosyaları hazırlar, G-20 ülkeleri Cumartesi gelir hazırlanan dosyaları alırlar. #Sayfa#

"TÜRKİYE'YE DÖNEMEM"

Türkiye'ye dönmeyi düşünüyor musunuz?
Kanadaya iltica ettim. BM kararı gereğince Türkiye'ye dönersem bu hakkımı kaybederim. Türkiye'ye döndüğümde karakola alırlar. Ordan savcılık, ordan hapishane yani Türkiye'ye gitmem bile bile ölüme gitmek gibi bir şey. Başbakan davet etse de gitmem. Başbakanı ve hükümeti zor durumda bırakmak istemem. Ayrıca benim üzerimden hükümete yüklenilmesine razı olmam.

Son bir sözünüz?
Türkiye'de 8 ay sonra seçim var, bu küresel operasyona karşı safları sıkı tutmak lazım...

kalan karakter 460

Mustafa Pek Mustafa Pek

Ne kadar darbe uşağı varsa karşısında on katı Türkiyeyi onlara dar edecek Vatansever bulunmaktadır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet161
hayır19
cevapla 05.07.2013 16:55
semocan semocan

adamı sevmem ,ne olduğu belli değil ama söyledikleri çok doğru.bu hareketler doğruca başbakana yapılıyor.tehlikeli gördükleri için.kimseden korkmadığı için.inşaallah güzel allahım yolunu açık eder,yola devam eder.yanındayız.........

Aynı Görüşte misiniz?
evet142
hayır29
cevapla 05.07.2013 17:05
KARTALLI KARTALLI

TESBİT DOĞRU.

Aynı Görüşte misiniz?
evet147
hayır23
cevapla 05.07.2013 16:23
inş cnm yaa inş cnm yaa

haha süper, yine buzlarını çözüp piyasaya sunmuşlar bu arkadaşı

Aynı Görüşte misiniz?
evet33
hayır86
cevapla 05.07.2013 17:33
kafkaslı kafkaslı

asla başaramazlar adam lazım bizi bizden ayırmaya

Aynı Görüşte misiniz?
evet98
hayır11
cevapla 05.07.2013 17:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Gündem Haberleri

BDP heyeti Kandil'den döndü
Arınç: 4-C gündeme gelecek
Mursi'ye Türkiye'den büyük destek
Başbakan'dan önemli açıklamalar
Suriye sınırında saldırı
Karayılan'ın ablası yaşamını yitirdi
Ergenekon'da flaş gelişme
Başbağlar'da acı dinmedi
Madımak'ın zamanaşımı 2023'te doluyor
Başbağlar'ı unutmadık, unutmayacağız
Başbakan'dan önemli açıklamalar
Gül kırmızı çizgiyi açıkladı
"Naaşlarda onlarca mermi deliği vardı"
Görmez'den hac kontenjanı açıklaması
TRT'de Müslüman Kardeşler'e anlamlı mesaj
Hatay'da ajan evlerinde 'Bakan' kızı çıktı
Van'da 16'ncı karakol da kapatılıyor
Yeni ehliyet alacaklar bu habere dikkat!
5 ilde eş zamanlı Gezi operasyonu
İstanbul'da şafak operasyonu
Ankara, demokratik seçim için çalışacak
Molotofa Gezi düzenlemesi
Çiçek liderler turuna çıkıyor
'Ev hapsi kabul edilemez'
Suriye muhalefeti İstanbul'da toplandı
'Elçi baskı altında'
Vize işlemleri devam ediyor
Milli gün ertelendi
Kandil'de 2. aşama zirvesi
İstanbul'da Mursi'ye destek
İnsan Hakları Komisyonu kınadı
Meclis'teki tüm partiler darbeye karşı tek ses
'Biz kararı saklamadık'
İvanov'dan Erdoğan'a: Üzülmesin dirensin
Şehit iddiası
Ergenekon davasını etkilemeyecek
BDP 3 şartta ısrarlı
Muhalefetten 'içtüzük' tepkisi
Danıştay'dan Gül'e tweet
Ehliyette indirim müjdesi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol