5 günlük hava durumu
22 Aralık 2013 Pazar
Polis tezgahı

Polis tezgahı

  • yeni haber
  • Giriş Saati: 22.12.2013  15:17
    Güncelleme : 22.12.2013  15:17

Cem Küçük, gazeteci Adem Yavuz Arslan'a gönderilen beyaz bere ve merminin polis tezgahı olduğunu iddia etti.

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Cem Küçük, Bugün Gazetesi Ankara Temsilcisi Adem Yavuz Arslan'ın polisle ilişkisine dair çok çarpıcı iddialarda bulundu.

Küçük, Adem Yavuz Arslan'ın Hrant Dink cinayetiyle ilgili olarak yazdığı "Bir Ermeni Var" kitabının polis yönlendirmesiyle yazıldığını belirtti. Ayrıca, Arslan'a gönderilen beyaz bere ve merminin de polis tezgahı olduğunu ifade etti.

İşte Cem Küçük'ün o yazısı:

Nasıl da sinsi yöntemlere başvuruyorlar!

Emniyet-Yargı cuntasının çalışma yöntemleri ve seçilmişlere yönelik operasyonları her gün daha da netleşiyor. 17 Aralık operasyonu bu cuntanın faaliyetlerini bir kez daha görmemize vesile oldu. Yolsuzluk ve rüşvet varsa bunu kimse örtbas edemez ve sonuna kadar gidilmeli. Ama yolsuzluk adı altında Halkbank'a operasyon yapanların nihai hedeflerinden biri ekonomiyi olumsuz etkilemek.

Öte yandan akılları sıra medya aracılığıyla ve uydurma belgelerle hükümeti düşürüp Tayyip Erdoğan'ı yargılamak için her türlü sinsi yönteme başvuruyorlar. Dışardan komuta edilen bu cuntanın en nihai hedefi Erdoğan. Ne olursa olsun seçimlere kadar AK Parti'yi zayıflatıp yıpratmak için hukukun bütün garabetlerini devreye sokuyorlar. Neler mi yapıyorlar? Anlatalım.

Geçen hafta Tarafsız Bölge programında Nedim Şener ısrarla cemaatin polis teşkilatındaki en güçlü bürokratın kendisini tutuklattığını söyledi. Gazeteci Adem Yavuz Arslan ise anlaşılmaz bir şekilde Nedim Şener'e tutuklanma gerekçesi olarak Başbakan Erdoğan hakkında yaptığı haberleri işaret edip, 'Başbakan'ı kızdırdın o da seni tutuklattı' demeye getirdi. Adem Yavuz Arslan Oda TV davasının arkasında da 'MİT'ten giden bilgiler' olduğunu iddia edince davaya çok iyi hakim olan Nedim Şener, 'Bu davada tek bir kelime, belge MİT'ten geçmiyor' diyerek Arslan'ın iddiasını çürüttü. Arslan tabii ağzını açamadı.

Adem Yavuz Arslan sürekli açıkça Nedim Şener'i tehdit eden o polis şefini korumaya aldı. Arslan için bu da yetmedi. Ferhat Kentel'in bile 'Son anda tutuklanmaktan kurtuldum' dediği KCK davasında Arslan yine o polisleri korumaya aldı.

Bu arkadaşın 'Bir Ermeni Var' adında bir de kitabı mevcut. Başbakanlık Teftiş Kurulu kayıtlarında bu kitabın belgelerini veren polis konsorsiyumu tüm detaylarıyla mevcut. Polis kayıtlarında Adem Yavuz'a beyaz bere ile kurşun gönderme eylemi de yer alıyor.

Aslında bu tezgahı taa o zamandan sezenler vardı. 25 Ocak 2011'de Kürşat Bumin bakın bu kitapla ilgili Yeni Şafak'ta ne yazmıştı birlikte okuyalım: '…kitabın sonuna geldiğinizde Hrant Dink Cinayeti'nin artık herkesin dilinde olan Emniyet Teşkilatı içindeki 'çekişme'de taraf olduğu iddia edilen cenahlardan birinin açısından nasıl değerlendirildiğine şahit oluyorsunuz. Yani özetle, Hrant Dink Cinayeti'nin aydınlatılmasına katkı sağlayacak bir kitap değil bu. Başka bir amaçla yazılmış sanki...

'Esrarlı sözler' ettiğim kanaatine varılmasın. Okuduğunuzda siz de göreceksiniz ki, bu kitap bugüne kadar cinayet dosyasında adı geçen bazı kişi ve kurumları 'temize çıkartmak', bazılarını ise doğrudan işaret etmek amacıyla yazılmış.'

Cengiz Çandar ise bu kitapla ilgili 21 Ocak 2011'de şöyle yazıyordu: '...Hrant'ın kardeşi Hosrof (Orhan Dink)'e sordum. 'Çok yeni, daha önce hiç bilinmeyen ve önemli yeni bulgular olduğunu' teyit etti. Avukat Fethiye Çetin ise kinayeli bir havadaydı. 'Bu bilgilerin, başından beri devlet kurumlarının elinde olduğu anlaşılıyor. Cinayetin aydınlatılması için sunacaklarına, anlaşılan, gazetecilere kitap yazdırmak için tutmuşlar' dedi.'

Aynı Adem Yavuz Arslan benim sözlerimi bile çarpıttı. Ben çıktığım her kanalda ve yazımda emniyet ve yargıdaki cuntaya er ya da geç operasyon yapılacak dememe rağmen o, 'Cem Küçük cemaate operasyon yapılacak. Bu tehdit değil mi?' diye yazmaktan hiç hicap duymadı.

Adem Yavuz Arslan Emniyet'teki bazı polis şeflerini korumaya almış gibi yazılar yazıyor, demeçler veriyor. Onları üzecek tek habere imza atmıyor. Birilerini aklayacak kitaplar kaleme alıyor. Üstelik kitabın doğru düzgün bir sistematiği yok. Belgeler ve tutanaklarla dolu bir kitap bu.

Ama insan bu ülkede hiçbir şeye şaşırmıyor. Özellikle son günlerde İpek-Medya Grubu'nun 17 Aralık operasyonunda sanık avukatlarına bile verilmeyen belgeleri nasıl elde ettiğini sormadan edemiyor. Ve bu belgeleri, İpek Medya Grubu soruşturmanın gizliliğine rağmen çarşaf çarşaf yayınladı. Aynı gurubun Başbakan'a yönelik tutumuyla, emniyet ve yargıda birilerinin sözcülüğünü yaptıkları çok belli.

Kanaltürk aynı Tuncay Özkan'ın Kanaltürk'ü gibi olmuş. Bugün gazetesi ve Bugün TV Erdoğan'ı yıpratma amaçlı her haberi itinayla kullanıyor. Demokrasiyi değil vesayeti savunuyorlar. Seçilmişlerin değil, atanmışların yanındalar. Hatırlatmak isterim ki bu kavgayı seçilmişler kazanacak, atanmışlar değil.

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Gündem Haberleri

"Halk Bankamızı yedirmeyeceğiz"
Çağlayan: "Alnımızın akıyla çıkacağız"
Muammer Güler'den ilk açıklama
İntihar saldırısı
İşte CHP'nin kesinleşen başkan adayları
O beddualar sandığa gömülecek
Nur hareketinden cemaate manifesto
Sarıgül'den skandal sözler
Başbakan Erdoğan'dan çok sert sözler
Hüseyin Çelik'ten çok sert uyarı
Başbakan Erdoğan'a sevgi seli
İstanbul Emniyeti'nde yeni deprem
Kabadayı polis yeni görüntüleri
'Bu oyunu bozup inlerine gireceğiz'
İfadeler arasında hiçbir çelişki yok
Gülen'in bedduası izleyenleri şoke etti
Operasyon 23 ile daha yayılacaktı
'Kürdistan' adıyla ilk parti kuruldu
70 kişi serbest kaldı
Adli kolluk artık amire bilgi verecek
Suriyeli muhalifler İstanbul'da yayında
'Maraş katliamı dosyaları açılsın'
Demirtaş: Kandil'in sözlü görüşlerini aldık
"1915'i artık özgürce konuşacağız"
Yezidiler, son bayramları Ezi'yi Batman'da kutladı
'İtibar suikastı'
'Oğlum masum'
Kılıçdaroğlu: İki elimiz yakanızda
Erdoğan'dan ABD elçisine: İşini yap
Önce sergi sonra İstanbul Emniyeti
"Hedef Başbakan Erdoğan'dır"
Krizi çözen sigara önerisi!
Ameliyatlı hastaya doktorlardan ev ziyareti
Kayıp cihaz için ek süre
25 müdür daha görevden alındı
CHP 48 il adayını bugün açıklıyor
Akçakale sınırına geçici kapatma
Emniyet amiri aracında ölü bulundu
Mansur Yavaş CHP üyesi oldu
Okuyun tüyleriniz ürperecek
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol