15 Mart 2012, Perşembe

Facebook zaman tüneli! Nasıl girilir, nasıl kapatılır?

Giriş Tarihi: 15.03.2012, 11:19 Güncelleme Tarihi: 15.03.2012, 11:20

'un yeni özelliği Timeline () ile profilinizin görünümünü çok daha detaylı bir şekilde değiştirebiliyorsunuz.

Facebook, 'Profil' sayfasını baştan yaratarak geliştirdiği "Zaman Tüneli" sayfası ile 800 milyonu aşkın kullanıcısına kendilerini çok daha farklı ve kapsamlı şekilde ifade edebilecekleri bir platform sunuyor. Facebook kullanıcılarının halihazırda kendileriyle ilgili paylaşmak istedikleri bilgilere yer verdikleri "Profil" sayfasının yerine geçecek olan "Zaman Tüneli" sayfasında kullanıcıların yaşamlarıyla ilgili tüm hikayeleri ve paylaşımları geriye doğru kronolojik sıra içinde yer alıyor.

Zaman tüneli nasıl çalışıyor?

Kullanıcıların, kendilerini ve yaşam hikayelerini diledikleri içerikte ve kapsamda, tek bir sayfada derlemelerini ve paylaşabilmelerini sağlayacak "Zaman Tüneli"nde, uygulamalardan gelen bilgiler de istenirse otomatik olarak yer alıyor.

Örneğin Facebook üzerinden müzik dinleyen bir kullanıcının dinlediği müziklerin bilgileri, eğer isterse doğrudan "Zaman Tüneli"ne eklenebiliyor.

Facebook'un yeni "Zaman Tüneli" sayfasının tasarımının üst bölümünde kullanıcıların kendilerini ifade eden diledikleri bir kapak fotoğrafının yer alacağı bir alan bulunuyor. Kullanıcılar diledikleri görsele yer vererek bir albüm kapağı gibi kendi zaman tünellerinin kapağını oluşturabilecek. Kapak fotoğrafını kullanarak çok yaratıcı profil fotoğrafları hazırlamak mümkün.

Facebook profilinizde Timeline'a geçen arkadaşlarınızı gösterip sizin de geçmenizi teklif ediyor. Bu teklifi kabul ettiğinizde zaman tüneli uygulamasına geçebiliyorsunuz

Nasıl kapatılır?

Facebook'ta bir kez zaman tüneline geçtikten sonra bir kez daha kapatma özelliği yok. Yani Facebook özellikleri kullanarak profilinizi eski halinize döndüremiyorsunuz. Bu durum dolandırıcılar için de bir kapı açtı. "Facebook zaman tünelinizi kapatın" şeklinde Facebook üzerinden mesajlar ve uygulamalar dönmeye başladı. Ancak bunlar spam uygulamalar ve çoğunluğu kimlik avlamaya yönelik. Bu yüzden zaman tünelinizi kapatıp eski haline dönmek için Facebook'tan resmi bir açıklama beklemek gerekiyor. Ancak Facebook yeni halinin Timeline odaklı olduğunu belirtiyor. Bu yüzden size zaman tünelinizi kapamayı vaat eden yazılımlardan dolandırılmamak için uzak durun.

kalan karakter 460

YASEMİN YASEMİN

İNSANLARI İSTEMEDİKLERİ BİŞEYE MECBUR ETMELERİ BÜYÜK ADALETSİZLİK. FACEMİ KAPATIYORUM

Aynı Görüşte misiniz?
evet96
hayır13
cevapla 26.04.2012 01:02
kemal kemal

arkadaşım bazı itemedigim şeyleri silemiyoruz bölle şey olurmu kapatın zaman tünelini istemiyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet86
hayır13
cevapla 14.04.2012 11:35
Yalancının... Yalancının...

ben de ben de :D

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır2
cevapla 31.05.2012 00:52
şuanur canbaz şuanur canbaz

meraba yakışıklı eminim çok seksisindir

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır21
cevapla 28.04.2012 14:47
ibo ibo

kapatın lan bu zaman tünelini bu ne saçmalık yhaa

Aynı Görüşte misiniz?
evet68
hayır8
cevapla 23.04.2012 12:28
can can

Bende sağa geçti bile iğrenç oldu bunu tekrar eskiye çevirme şansım varmı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır3
cevapla 14.03.2013 13:07
Selin Selin

kapatn yhaa bu zaman Tünelini

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır3
cevapla 19.01.2013 01:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

SOSYAL MEDYA