5 günlük hava durumu
9 Mayıs 2011 Pazartesi
Aşıyla kanser tedavisi

Aşıyla kanser tedavisi

  • 09.05.2011

Hastaların kendi kanlarından üretilen ve tedavi amacıyla kullanılan 'kanser aşısı'nın içinde kimyasal madde bulunmuyor. Son umut aşısını yaptırmak için dünyanın dört bir tarafından Almanya'ya Köln'deki bu kliniğe gelen hastalar arasında Türkler de var

Bütün dünyada hızla yayılan kansere karşı değişik tedavi yolları araştırılıyor. Vücudun kendi kendini iyileştirme metotlarından biri olan "kanser aşısı"nın insanlar üzerinde kullanılmasına Alman Hükümeti izin verdi. Aşı, Almanya'da Köln'de bulunan Medical Center Cologne'de 'artık tedaviden umudunu kesilmiş' pek çok hastaya yapılıyor. Alman Genel Sağlık Sigortası bu yeni tedavinin giderlerinin bir kısmını ödüyor, geri kalanını ise hastalar kendi imkanları ile karşılamaya çalışıyor. Özel sağlık sigortalarının bir kısmı tedavinin tüm giderini karşılayabiliyor. Klinikte Belçika, Hollanda, Mısır, Türkiye ve Amerika'dan hastalar bulunuyor. Onkoloji, İmmünoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları konusunda üç ayrı uzmanlığı bulunan Prof. Dr. Robert Gorter'in geliştirdiği bu sistemle pek çok kanser türünde tamamen iyileşme sağlandığı iddia ediliyor. Prof. Dr. Gorter, bu tedavi planını her türlü kanser için uyguladıklarını özellikle zorlu Globlastoma beyin tümörlerinde hastaların yarısının tamamen iyileştiğini belirterek, bu verileri bakanlığa sunduklarını açıklıyor. Aşı özel birtakım tekniklerle veriliyor. Vücudun ısıtılması etkisinin artmasını sağlıyor. Dr. Gorter'in tedavi planı olarak uyguladığı aşı aslında eski ve yeni tekniklerin karışımından oluşuyor. Ancak uygulanan son plan bu tedavinin başarı şansını büyük ölçüde artırdığı için tercih ediliyor. Merkezde hastalara bu aşıyı yapan yedi hekim bulunuyor. Tedavi planını ülkelerinde uygulamak için gelen ve staj yapan hekimler de gözlemci olarak katılıyorlar. Merkezde çalışan doktorlar arasında Türk doktor Yadigar Genç kök hücre konusunda uzmanlığı bulunan bir genel cerrah. Aşı tedavisine inanıyor ve tedavi şansı tükenen pek çok hastanın tamamen iyileştiğine tanıklık ettiğini söylüyor. Genç, aşının damar yolu ile uygun bölgelere verilmesini sağlıyor. Köln'de şehir merkezinde kurulan bu klinikte hastalar ayaktan tedavi ediliyor. Yataklı bakıma ihtiyacı olanlar için Köln Üniversitesi Tıp Fakültesi ile işbirliği yapılıyor.
#Sayfa#
Aşı yapılırken vücut ısısı 42 dereceye yükseltiliyor
PROF. Dr. Robert Gorter kendi adını verdiği tedavi planını şöyle anlatıyor:
Hepimizde kanser hücresi bulunuyor. Bağışıklık sistemi sağlıklı değilse bu hücreler artarak insanı kanser yapabiliyor. Vücuttaki D hücreleri (dendritic hücreler) sürekli kanser hücresi arar ve bulduklarında lenf odalarına giderler. Burada öldürücü hücreler aktive edilir ve kanserli hücre öldürülür. Öldürücü hücrelere kanserli hücrenin yerini gösterip emri veren D hücreleridir.
Bağışıklık sistemi çok iyi çalıştığında kanserli hücreleri 24 saatte yok etme kabiliyetleri vardır. Sağlıklı bir insanda günde 40-50 bin kanser hücresi öldürülür. Yaptığımız çalışmalarda kanserli hastalarda D hücrelerinin yeterince çalışmadığını gördük. Biz bunların çalışması için bir plan geliştirdik.
Yaklaşık 5 çorba kaşığı kan alıyoruz. Bunların içinden monosit hücreler laboratuvarda ayrılıyor. Yarım çay kaşığı kadar D hücresi elde ediliyor. 5 kaşık kanda 50 milyon D hücresi çıkabiliyor.
Önce vücut ısısını 42-43 dereceye yükseltiyoruz. Hasta yüksek ısı makinesinin içine alınıyor böylece bağışıklık sistemi uyarılıyor.
Ardından D hücreleri veriliyor. Bu hücreler basit bir iğne ile bazen daha etkili olması için damar yolu ile tümörlü alana veriliyor.
Zehirli etkisi ya da kimyasal bulunmuyor.
Üç saatte bütün vücuda yayılıyor. Vücudun kanserli hücrelerle savaşma sistemini aktive ediyor.
Hasta hafif grip durumu yaşıyor bu bağışıklık sisteminin alarma geçtiğinin kanıtı sayılıyor.
Haftada iki seans olmak üzere 24 hafta tedavi tekrarlanıyor bazen 12 hafta yeterli oluyor.
Bize gelen dört hastanın üçünde tedavi başarılı oluyor.
Son aşama hastalar geldiği için o bir kişi de bağışıklık sistemi tamamen bitmiş hastalar oluyor.
Bu tedavi planını ben kendimde de kullandım. Testis kanseri olmuştum, ısı tedavisi ile birlikte son derece başarılı oldu.
Buluş yeni değil, vücudun kendi kendini geliştirme sistemini harekete geçiriyoruz. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen doktorlara ayrıca bu merkezde sistemi kullanabilmeleri için öğretiyoruz.
#Sayfa#
HASTALAR UMUTLU
Ömer Gürsoy 70 yaşında. Akciğer kanseri tedavisine yeni başlıyor. Daha önce kalp ameliyatı olmuş, sigara kullanıyor ve kemoterapi işe yaramamış. Tedavinin bir kısmını sigorta ödüyor, geri kalanını kendisi karşılayacak.
Özgüç Ö. Akciğer kanseri ve kendisi de doktor. Hiç sigara içmemiş, sürekli spor yapmış buna rağmen akciğer kanserine yakalanmış. Genel cerrah olarak yıllarca çalışmış ancak hastalığına 4. derecede teşhis konulduğunda artık cerrahi uygulanamaz durumda olduğunu fark etmiş. Kanserin yayılması üzerine Türkiye'den bu tedaviyi uygulatmaya Köln'e gelmiş. Midesindeki ödem nedeniyle Köln Tıp Fakültesi'nde tedavisi sürüyor. Aşı tedavisine ise yeni başlayacak.

AYDIN'DAN GELDİ
Ferhat Kurşunlu Aydın'dan tedavi için gelmiş. 26 yaşında ağır lösemi. Bir yıl boyunca tedavi görmüş. Kemoterapi başarısız olmuş. Aşı olmak için abisi ile birlikte Almanya'ya gelmiş. Durumunda ve kan değerlerinde belirgin düzelmeye rastlanmış. Doktorları umutlu. İki hafta sonunda alınan ilk kan verileri, düzelme olduğunu gösteriyor.

kalan karakter 460

LEYLA84 LEYLA84

arkadaşlar ben size ulaşamıyorum ben buldum doktor beyi ve sizide ulaştırabilmem için bana ulaşın leyla güleç güzeller

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır1
cevapla 07.12.2011 08:46
Selin Selin

Benim dedem cok hasta, onu iglestirmek icin bir cozum ariyoruz, numarasi varsa verebilirmisiniz?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 24.06.2012 15:11
ayşegül cengiz ayşegül cengiz

merhaba leyla ben ayşegül cegiz gerçekten ulaşabildinmi bizede yardıcı olumusun çok acil annem çok hasta hiç birşey yiyemiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 07.12.2011 15:10
erdem kaplan erdem kaplan

Bizde Ulaşmak istiyoruz Doktora Yardım edin eğer Gerçekten ulaştıysanız :( Numara Bırakalım

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 07.12.2011 14:35
ayşegül cengiz ayşegül cengiz

merhaba benim annem rahim kanseri şu anda hastanede gözlereimizin önünde eriyor ve hiç birşey yapamıyoruz ben babamıda akciğer kanserinden kaybettim annemide kaybetmek istemiyorum bu aşıyı bende duydum aşıyla ilgili telefonu adresini bilen varsa paylassın Allah rızası için

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır2
cevapla 06.12.2011 11:16
kemal kemal

Adı geçen sözde profesörün gerçek kimliğini araştırsanız ya, çıksın ortaya tüm foyası...

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 17.09.2012 06:57
Asli Asli

Bu tedavinin amaci sadece zenginleri kurtarmakmis..!!! Parasizlar yine aci cekerek ölume mahkumdur..!!!!!!

Tedavinin masrafi: 68.400 euro

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 24.06.2012 15:50
Yasin Yasin

Gercek

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.02.2012 19:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yaşam Haberleri

Ankara'da yemekten zehirlenme
Akıl almaz kazalar kamerada VİDEO
Ortalık kan gölüne döndü!
Yağmur bulutları geliyor! HARİTALI
Pascal İstanbul dönüşü eziliyordu
Faciaya ramak kaldı!
Kütahya'da siyanür kabusu!
Atom bombası kadar tehlikeli!
Milli Piyango çekildi
Kamera şakası gibi uygulama
İşte yolların gerçek yüzü
Baba ile oğlunun acı sonu
Canlarını hiçe saydılar VİDEO
Kaynatılmayan süte dikkat!
70 yaşındaki kadına tecavüz
Naylon yüklü TIR alev alev yandı VİDEO
Havuz sularına dikkat!
Kıskançlık yüzünden bıçaklandı
Otomobil uçuruma yuvarlandı
35 yaşına kadar olacağınız 10 kadın
Erkekler kaybetme korkusu yaşar mı?
Milyon liralık vurgun
Pompalı dehşeti
Maymunlara bile nikâh kıyan kültür
Aynı aileden 18 kişiyi öldürecekti
Anne hediyesi Alican bebek Sayın'ı ağlattı
Adaletten umut kesti beraate bile razı oldu
'Kaçıracaktım, karşımda görünce tüfeği ateşledim'
Sanal hakarete, alkol cezası
Sigara paketlerinin 'albeni'si kalmayacak
Yarım kalpli bebek hayata döndürüldü
Boksörün organları sayesinde nefes aldı
FB'nin sitesine saldıran hacker'lara 5 yıl istendi
'Oğlumun mezuniyetini bile kasetten izledim'
Yağmur yağdıkça Shakira salladı
İşte bu 'Yüksek Sadakat'in ayak sesleri!
'Kadından şoför olmaz' diyene ödüllü cevap
Haraç çetesini telefon kartı takibi yakalattı
Böyle nişan görülmedi
Baldız' dalış ustasıymış!
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol