5 günlük hava durumu
7 Ocak 2013 Pazartesi
okul kar tatil

larda i olan iller

  • yeni haber
  • AJANSLAR
  • Giriş Saati: 07.01.2013  01:50
    Güncelleme : 08.01.2013  01:15

İşte eğitime ara verilen il ve ilçeler:

İSTANBUL

İstanbul Valiliği, yağışı nedeniyle ana ları, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.


MUŞ

Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ve merkeze bağlı köylerde okullar Pazartesi günü için edildi.

Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, aşırı kar yağışı dolayısı ile okulları 1 gün süre ile tatil ettiklerini açıklayarak, cumartesi günü başlayan kar yağışının aralıksız olarak devam ettiğini hatırlattı. Tatlı, kar yağışının durması halinde eğitim ve öğretimin Salı günü yeniden başlayacağını söyledi.

VARTO

Muş'un Varto ilçesinde okullar 2 gün süre ile tatil edildi.

Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeni ile Varto ve bağlı köylerde okullar Pazartesi ve Salı günü için tatil edildi.

Varto Kaymakamı Tahir Şahin, aşırı kar yağışı dolayısı ile okulları 2 gün süre ile tatil ettiklerini açıklayarak, cumartesi günü başlayan kar yağışının aralıksız olarak devam ettiğini açıkladı. Şahin, kar yağışının durması halinde eğitim ve öğretimin Çarşamba günü yeniden başlayacağını söyledi.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane'de kar yağışının etkili olduğu 4 ilçede taşımalı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Gümüşhane Valiliğinden yapılan açıklamada, Cumartesi gününden beri il genelinde etkili olan kar yağışının ardından çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapandığı, yağışın aralıksız olarak devam etmesi nedeniyle yollarda çalışma yapılmasında güçlük çekildiği belirtildi.

Açıklamada, öğrencilerin can güvenliğinin tehlikeye atılmaması için Merkez ilçe, Kelkit, Şiran ve Köse ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan ilk, orta ve lise okullarında eğitime 7 Ocak Pazartesi günü bir günlük ara verildiği bildirildi.

Öte yandan yağış nedeniyle toplam 321 köyü bulunan Gümüşhane'de kapalı köy yolu sayısının 160'ın üzerinde olduğu öğrenilirken, Cumartesi gününden beri il genelinde gerçekleşen kar yağışının yarından itibaren etkisini artırması bekleniyor.

KARS

Kars Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada elverişsiz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler ile engelli personellerin 7-8 Ocak günleri idari izinli sayılacakları bildirildi.

Ayrıca il genelinde faaliyet gösteren bütün örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 7-8 Ocak günleri eğitime ara verileceği ve okulların Çarşamba günü eğitimlerine devam edecekleri kaydedildi.

#Sayfa#

HAKKARİ

Hakkari Valiliği İl Hıfzı Sıhha Kurulu kararıyla, Hakkari Merkez ile Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle onlarca köy ve mezra yolunun ulaşıma kapandığı Hakkari'de akşam saatlerinde Vali Yardımcısı Önder Bozkurt, başkanlığında toplanan Hıfzı Sıhha Kurulu kararını açıkladı. Alınan karar doğrultusunda Hakkari merkez ile Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini belirtildi.

AĞRI

Ağrı Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki köy ile YİBO'lar ve taşıma merkezi ilköğretim ve ortaöğretim okullarını tatil ettiğini açıkladı.

Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "İlimizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle; il merkezine bağlı eğitim kurumları hariç; köylerimiz ile YİBO'lar ve taşıma merkezi ilköğretim ve ortaöğretim okullarımız için 7-8 Ocak 2013 tarihlerinde (Pazartesi ve Salı günleri) iki gün süreyle, Tutak ve Hamur ilçelerimizde; ilçe merkezleri hariç, YİBO'lar ve taşıma merkezi ilköğretim ve ortaöğretim okullarımız 7 Ocak 2013 tarihinde (Pazartesi günü) bir gün süreyle, Eleşkirt ilçemizde ilçe merkezi ile bütün köy okulları 7 ocak 2013 tarihinde (pazartesi günü) bir gün süreyle tatil edilmiştir" denildi.

#Sayfa#

ERZURUM

Erzurum'da merkez ilçeler Yakutiye, Palandöken ve Aziziye'nin ardından il genelinde okulların 1 gün tatil edildiği duyuruldu.

Erzurum İl Kriz Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Kar Yağışı nedeniyle, Erzurum il genelinde okul öncesi, ilköğretim, özel eğitim merkezleri ve liseler, 07 Ocak 2013'te bir gün süreyle tatil edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Atatürk Üniversitesi'nde eğitime ara
Atatürk Üniversitesi'nde (AÜ) kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. AÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte etkisini sürdüren olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm fakülte ve yüksekokullarda eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışının ulaşımda aksamalara neden olduğu ifade edilerek, öğrencilerin 8 Ocak Salı günü ders başı yapacakları kaydedildi.

TUNCELİ

Tunceli'de etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 4 ilçede okullar 2 gün, 1 ilçede ise 3 gün süreyle tatil edildi.

Tunceli'de iki günden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle, İl Sağlık Kurulu'nun aldığı karar gereği, il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullar ile Ovacık, Pülümür, Nazımiye ve Hozat ilçelerinde yarından itibaren iki gün tatil edilirken, Mazgir ilçesinde ise bugünden itibaren 3 gün süreyle tatil edildi.

Ayrıca kar yağışı nedeniyle engelli ve hamile kamu personelinin de iki gün idari izin verildiği belirtildi.

#Sayfa#

ERZİNCAN

Erzincan'da iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı sebebiyle eğitim-öğretime bir gün ara verildi. Kar yağışının yoğun şekilde yaşandığı Tercan ve Çayırlı ilçelerinde de okullar bir gün süresince tatil edildi.

Kar kalınlığının 30 santimetreye yaklaştığı Erzincan şehir merkezinde ve Tercan ile Çayırlı ilçelerinde okullar bugün tatil edildi. Kar yağışının hayatı olumsuz yönde etkilemesi, öğrencilerin okullarına gitmekte zorlanması nedeniyle Erzincan Valiliği'nin aldığı karar doğrultusunda, tüm ilk, orta ve lise dengi okullarda eğitim öğretime 1 gün ara verildi. Yoğun yağış hayatı zaman zaman olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.

BİNGÖL

Bingöl'de etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle il merkezi ve ilçelerindeki okullar 1 gün tatil edildi.

BAYBURT

Bayburt'ta yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Bayburt Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kentte önceki gün başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışının hayatı olumsuz etkilemeye devam ettiği bildirildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve ilçelerde eğitime 7 Ocak Pazartesi günü ara verildiği kaydedildi. Öte yandan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziyeddin Babacan, kentte kar nedeniyle 165 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirtti.

Babacan, İl Özel İdaresine bağlı ekiplerin yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışma yapamadıklarını, uygun hava koşullarının oluşmasıyla çalışmalara başlanacağını kaydetti. Kent merkezinde 28 santimetreye ulaşan kar kalınlığının, yüksek kesimlerde yer yer 1 metreyi bulduğu öğrenildi.#Sayfa#

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde eğitime bir gün ara verildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Nurhak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 8 Ocak'ta eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı. Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle, okullar bir gün tatil edildi.

Elbistan'da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonunda okulların bir gün süreyle tatil edilmesine karar verildi. Çarşamba günü öğrenciler ders başı yapacak

ÜNYE

Ünye'de yoğun kar yağışı nedeniyle merkez hariç belde ve köylerde okullar 1 gün tatil edildi.
Ünye ve çevresinde gün boyu yağan kar, 15-30 cm arasına ulaşınca eğitime bir gün ara verildi. Ünye Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Ünye'nin yüksek kesimlerinde gün boyu yağan kar 15-30 cm kalınlığına ulaştı. Bu nedenle kaymakam beyin onayıyla merkez hariç Ünye'ye bağlı belde ve köylerde okullar 1 gün tatil edildi. Kar yağışının durumuna göre sonraki günlerde tatil olup olmayacağına karar verilecek' dedi..

NEVŞEHİR
Nevşehir kent merkezinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, sabah saatlerinden itibaren kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, il merkezi ile bağlı belde ve köylerdeki ilköğretim ve ortaöğretim okullarının yarın tatil edildiği bildirildi.
Bu arada, Nevşehir Valiliğinden alınan bilgiye göre, kar yağışı nedeniyle kamuda çalışan hamile ve engelliler ile kronik rahatsızlığı bulunanlar da yarın bir gün süreyle idari izinli sayılacak.

Etiketler : , ,

kalan karakter 460

isimsiz isimsiz

daha ne olmasını bekliosunuz acaba meteor fln yağmasınımı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır5
cevapla 07.01.2013 16:21
isimsiz isimsiz

Aynen ya daha neyi bekliyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır3
cevapla 09.01.2013 07:39
celemar celemar

bence evlerden çokılmıyacak hale gelince

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır6
cevapla 08.01.2013 11:57
ebru ebru

çorumda tatilmi ki karda yok gerçide kıskandım

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır9
cevapla 08.01.2013 10:25
celemar celemar

kıskanmana gerek yok ankara 1m oldu tık yokk

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır5
cevapla 08.01.2013 11:53
sanane sanane

düzcede tatil

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır10
cevapla 08.01.2013 08:22
ahmet ahmet

bügun okul var

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 06.03.2013 11:33
dadaş dadaş

erzurumu da tatil edin nolur

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 05.03.2013 07:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yaşam Haberleri

Ve beklenen tatil açıklaması geldi
İçinden muzice çıktı
Bolu Dağı'nda TIR'ların zincirsiz geçişine izin verilmiyor
3 saate 14 ayrı trafik kazası
On Numara çekildi
Tunceli-Erzincan karayoluna çığ düştü
Asırlık konakta yangın
Kaldığı otel odasında ölü bulundu
Erman Toroğlu sıra gecesinde
Belediye başkanı Putin'e özendi
Suruç'ta silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı
THY'nın 89 seferi iptal
Suruç'ta silahlı kavga: 1 ölü
İstanbul'da korkutan yangın
Elazığ'da trafik kazası: 11 yaralı
Maden ocağında metan gazı faciası
Levent Kırca şarampole yuvarlandı
Öğrenciler ölümden döndü
Erzurum'da çığ faciası
Kuvvetli kar yağışı uyarısı HARİTALI
İstanbul'da kar kalınlığı 20 cm
Oğlunu duvara vurup öldürdü
Uludağ yolu kapandı
Aşırı stres veremi tetikliyor
Bankamatiklere dışkılı saldırı!
Bu bitki birçok hastalığa iyi geliyor
Köpek kediye annelik yapıyor
Manisa'da deprem
Bu hapları sakın yutmayın
Meteoroloji'den zirai don uyarısı
Verem vakalarının üçte biri İstanbul'da
Metrobüsün lastiği patladı
TV'deki programdan etkilenip organlarını bağışladı
Yaya otobüse çarptı
Uçak seferleri iptal
Havlayan köpek faciayı önledi
Başörtülü yarışmacı konuştu
Ankara'da elektrik kesintisi
Hurdaya dönen aracını bırakmadı
Yolcu otobüsü devrildi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol