5 günlük hava durumu
9 Ocak 2013 Çarşamba
kar kar tatili okullara kar tatili İstanbul sivas Ardahan yozgat Zonguldak kocaeli Niğde Hakkari Sakarya mardin Elazığ Siirt Şırnak Muş Tokat Ordu Bartın Bursa van Erzurum kars Nevşehir eğitime ara veren iller Konya

Okullarda tatili olan iller

  • yeni haber
  • AJANSLAR
  • Giriş Saati: 09.01.2013  08:22
    Güncelleme : 09.01.2013  12:09

Türkiye soğuk ve ile mücadele ediyor. Yoğun kar yağışı, tipi nedeniyle bazı illerde ilk ve orta öğretim okullarında eğitim-öğretime ara verildi. İşte okullarda olan iller ve tüm ayrıntılar...

İSTANBUL

Valiliği, yağışı nedeniyle anaokulları ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kentte sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının kesintilerle devam ettiği belirtilerek, şunlar kaydedildi: ''Meteorolojik tahminler doğrultusunda şehrimizde görülen zaman zaman etkili kar yağışının halen kesintilerle birlikte devam ettiği ve bu gece görülecek etkili don ve buzlanma sebebiyle 8 Ocak 2013 Salı günü anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür.''

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engellilerin de bir gün süreyle idari izinli sayılacağı aktarıldı.

İŞTE 5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ - Tıklayın!

RİZE

İyidere ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildiği bildirildi. Rize Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kar yağışının devam ettiği İyidere ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildiği belirtildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden daha önce yapılan açıklamada, Kalkdandere ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar, İkizdere ilçesinde de yatılı ilköğretim okulu dışındaki ilk ve orta dereceli okullarda bugün için eğitime ara verildiği belirtilmişti.
İlçelerde etkili kar yağışı devam ediyor.Sivas'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle bir gün daha uzatıldı. Yoğun kar yağışı sonrası Sivas merkez ile bazı ilçelerde eğitime bugün de ara verildi.

Sivas Valiliği'nden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Sivas merkezde ilk ve orta dereceli okulların 9 Ocak için bir gün tatil edildiği, merkeze bağlı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, kronik hastalar, hamileler ile engellilerin yarın bir gün idari izinli sayılacakları kaydedildi.

Bu arada Şarkışla, Gemerek ve Divriği ilçelerinde de kar yağışı nedeniyle eğitime verilen aranın bir gün daha uzatıldığı belirtildi.#Sayfa#Kar yağışı ve tipi nedeniyle Ardahan'da eğitime bir gün ara verildi.

Ardahan Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker, yaptığı açıklamada, bölgede 3 gündür kar yağışı ve tipinin hayatı olumsuz etkilediğini, çok sayıda köyle ulaşımın sağlanamadığını ifade etti.

Eteker, Ardahan merkez, ilçeler ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okulların olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle 9 Ocak çarşamba günü eğitime ara verilmesini kararlaştırdıklarını belirtti.

Kent genelinde kar yağışının süreceğini, hava durumuna göre tatil kararı aldıklarını vurgulayan Eteker, olumsuz bir durumun olmaması halinde Perşembe günü eğitime yeniden başlanacağını kaydetti.

IĞDIR

Iğdır'da etkili olan kar yağışı dolayısıyla kent genelinde eğitime 1 gün ara verildi. Milli Eğitim Müdürü Dinçer Ateş, Valilik kararı doğrultusunda yoğun kar yağışı nedeniyle okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini söyledi.

Taşımalı eğitimde sorunların yaşanmaması ve muhtemel kazaların meydana gelmemesi için eğitime bir gün ara verildiğini ifade eden Dinçer, şunları kaydetti: ''Kar yağışı gece başladığı için bu kararı sabah verdik. Gece aniden bastıran kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Dolayısıyla öğrencilerimizin bu karardan sabah haberleri oldu. Şu an bir günlük tatil kararı alındı. Meteoroloji verileri ışığında, ilçe ve köylerimizle irtibat halindeydik. Kar yağışı etkisini arttırırsa bugün tekrar Sayın Valimiz Ahmet Pek ile bir araya gelip durum değerlendirmesi yapacağız.''

Bu arada, sabahın erken saatlerinde okula giden öğrenciler okulların tatil olduğunu öğrenince yağan karın keyfini kar topu oynayarak çıkardı.

AKSARAY

Aksaray'da kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Aksaray Valiliği'nden yapılan açıklamada, yoğun ve etkili kar yağışı nedeniyle il genelinde Çarşamba günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.Yozgat'ta önceki gün başlayan ve aralıklara devam eden kar yağışı sebebiyle Akdağmadeni, Kadışehri ve Çekerek ilçelerinde yarın taşımalı ve tüm okulların tatil edildiği bildirildi.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre Akdağmadeni, Çekerek ve Kadışehri ilçeleri genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle 9 Ocak Çarşamba günü eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.#Sayfa#Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle okullar bir gün daha tatil edildi.

Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, ilçe genelinde başlayan yoğun kar yağışı sonrasında ulaşımda yaşanan aksaklıklardan dolayı ilk, orta ve lise dengi okulların 09.01.2013 Çarşamba günü de tatil edildiğini açıkladı. Hava durumuna göre önümüzdeki günlerde yeniden açıklama yapılacağı belirtildi. Diğer yandan Alaplı ilçesinde de okulların çarşamba günü tatil edildiği ifade edildi.Kocaeli'nde yoğun kar yağışı nedeniyle resmi ve özel okullar bugün için tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışının bu gün akşam saatlerinden itibaren artarak devam edeceği tahmin edilmekte. Öğrencilerimizin soğuk hava şartlarından olumsuz etkilenmelerini ve eğitim-öğretim faaliyetlerinde yaşanabilecek muhtemel aksamaları önlemek amacıyla, resmi ve özel bütün okullar ile bütün eğitim kurumları Çarşamba günü bir gün süre ile tatil edildi." denildi.

Açıklamada, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de aynı gün bir gün süre ile idari izinli sayılacakları belirtildi.

KOÜ'de eğitime ara

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiğini bildirdi.

KOÜ'den yapılan yazılı açıklamada, okulların tatil edilmesi dolayısıyla yapılacak final sınavlarının ileri bir tarihe ertelendiği ifade edilerek, ertelenen sınavların, ilgili akademik birimlerin yetkili kurullarının belirleyeceği tarihlerde gerçekleştirileceği belirtildi.
Açıklamada, akademik ve idari personelin de 1 gün süreyle idari izinli sayıldıkları kaydedildi.Kar yağışı nedeniyle Niğde il merkezi ile Bor ve Çamardı ilçelerinde, eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi, merkeze bağlı köy ve beldeler ile Bor ve Çamardı ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların 9 Ocak Çarşamba günü tatil edildiğini belirtti.

Niğde'ye bağlı Altunhisar ve Çiftlik ilçelerindeki okullar da bugün tatil edilmişti.#Sayfa#Hakkari 'de kar yağışı nedeniyle okullar çarşamba günü tatildi edildi.

Hakkari'de iki gündür etkili olan kar sebebiyle 135 köy ve 375 mezra yolunda ulaşım sağlanamıyor. Akşam saatlerinde toplanan Hakkari İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi, ilçeler ve köylerdeki okulların çarşamba günü tatil edilmesini kararlaştırdı.Sakarya'da kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar, bugün tatil edildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personele de bir gün izin verildi.

Sakarya Valiliği, kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okulların, bir gün süreyle tatil edilmesine karar verdi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personele de bir gün izin verildi.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, okulların tatil edilmesini Twitter'dan duyurdu.Kar yağışı nedeniyle Mardin'de eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada, Mardin ve merkeze bağlı köylerde okulların 1 gün tatil edildiği belirtildi.

Öte yandan, polis ekipleri yoğunluk yaşanan kavşaklarda trafik akışını sağlamak ve zincirsiz araçları trafiğe sokmamak için denetim yapmaya başladı. Yenişehir semtinden kent merkezine araçların geçişine ise izin verilmiyor.#Sayfa#Elazığ merkez ve tüm ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Elazığ Valiliği'nden yapılan açıklamada, Elazığ merkez ve ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.Siirt'te, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Vali Ahmet Aydın, eğitime ara verildiğini Twitter hesabından attığı ''Okulları il merkezi, ilçeler ve köylerde bir gün tatil ettik. Siirt Valisi'' mesajıyla duyurdu.

VE

Kar yağışı nedeniyle Şırnak il merkezi ve Beytüşşebap ilçesi ile Muş'ta eğitime bir gün ara verildi.

Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve Beytüşşebap ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği belirtildi.

Kar yağışı nedeniyle Muş ve ilçelerinde de eğitime bir gün ara verildi.

Muş Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelindeki tüm okullarda bugün eğitime bir gün süreyle ara verildiğini söyledi.

Tatlı, Vali Ali Çınar başkanlığında yapılan komisyon toplantısında, hava koşulları nedeniyle bir gün daha okulların eğitime ara verilmesinin uygun görüldüğünü ve kararın kent geneli için geçerli olduğunu kaydetti.#Sayfa#Tokat'ın Erbaa ilçesinde ve köylerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. İlçede kar nedeniyle okulların bugün tatil edildiği anonsu yapıldı.Ordu´da etkili olan kar yağışı nedeni ile il genelinde 383 köy yolu kapandı. Merkeze bağlı bazı köyler ve birçok ilçede 9 Ocak'ta okullar tatil edildi.

Ordu İl Özel İdare verilerine göre 480 köye sahip Ordu'nun 383 köy yolu kapandı. 76 ekip ve 102 araçla yol açma çalışmalarına aralıksız devam edildiği belirtildi. Şehirde ortalama 65 santimetre olan kar kalınlığının yüksek kesimlerde bir metreden fazla olduğu açıklandı.

Ordu merkez ilçeye bağlı taşıma merkezi olan Saraycık İlkokulu-Ortaokulu, Öceli Hüsamettin Çabuk İlkokulu-Ortaokulu, Bayadı İlkokulu-Ortaokulu, Gökömer İlkokulu-Ortaokulu, Yağızlı İlkokulu-Ortaokulu, Gerce İlkokulu-Ortaokulu, Topluca İlkokulu-Ortaokulu, Şehit Zafer Gülseren İlkokulu-Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu-Ortaokulu, Kuylu İlkokulu-Ortaokulu, Kayabaşı İlkokulu-Ortaokulu, Eyüplü Şehit Sezar Aydın İlkokulu-Ortaokulu, Karacaömer İlkokulu-Ortaokulu ve Şehit Ersin Bacaksız İlkokulu-Ortaokulu'nda yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün süreyle eğitime ara verildi.

Ayrıca Akkuş İMKB YBO hariç merkez dahil tüm belde ve köylerde, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinde merkez dahil tüm belde ve köylerde; Ünye merkez ve Özel Akdora İlkokulu-Ortaokulu-Lisesi, Ünye Anadolu Lisesi, Ünye Yüceler YBO hariç, tüm belde ve köylerde, Fatsa merkez hariç tüm belde ve köylerde de okullar bir gün tatil edildi. Gülyalı ve Perşembe ilçelerinde ise eğitimin devam edeceği bildirildi.#Sayfa#Bartın'da etkili olan kar nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Bartın'da etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımda sıkıntı yaşandığı için, okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim okulları ve özel eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri 09 Ocak 2013 tarihinde de tatil edildiği söylendi.

HATAY

Hatay'da kar yağışı nedeniyle Yayladağı ilçesindeki okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Hatay Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Hatay'ın Yayladağı ilçesinde gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararıyla okul öncesi ile ilk, orta ve liselerde eğitim-öğretime 1 gün süre ile ara verildi.

Halen devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle buzlanmanın araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak bu kararın alındığı açıklandı.Bursa merkez ile Büyükorhan, Orhangazi ve Gürsu ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda, bugün de eğitime ara verildi.

Bursa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, merkez Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Ayrıca, kamuda çalışan hamile ve engelliler de bugün idari izinli sayılacak.

Büyükorhan, Orhangazi ve Gürsu ilçelerinde de ilk ve orta dereceli okulların, aynı nedenlerle Kaymakamlık tarafından bugün tatil edildiği bildirildi.Van'ın Çaldıran ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle okullar bugün için tatil edildi.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar gereği, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle tüm okulların bugün (Çarşamba) için tatil edildiği bildirildi.#Sayfa#Erzurum'un Tekman İlçesi'nde kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime verilen tatil bir gün daha uzatıldı.

Bölgede iki gündür aralıklarla etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Kar yağışı sonrası iki gün okulların tatil edildiği Tekman İlçesi'nde kar yağışı ve tipinin devam etmesi nedeniyle tatil bir gün daha uzatıldı. Bu arada Tekman-Erzurum karayolunda etkili olan kar ve tipi ulaşımında zaman zaman durmasına neden oluyor.

Erzurum'un Karaçoban İlçesi'nde ilk ve orta dereceli okullar bir gün süre ile tatil edildi. Erzurum'un Karaçoban İlçesi'nde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Kar yağışını nedeniyle çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapandığı ilçede Özel İdare ekipleri kapalı köy yollarını ulaşıma açmak için seferber oldu.Kars'ta 2 gündür etkili olan kar yağışından dolayı önceden 2 gün tatil edilen okullara 1 gün daha ara verildi.

Kars'ta etkili olan 181 köyün kentle ulaşımını kesen kar, eğitim öğretimi de olumsuz etkiliyor. Kars'ta geçen hafta kar yağışından dolayı 2 gün tatil edilen okullar, kar yağışının etkili olması ve büyük ölçüde köy yollarının kapalı olmasından dolayı 1 gün daha uzatıldı.#Sayfa#Nevşehir il merkezi ile Ürgüp, Avanos, Derinkuyu, Acıgöl, Kozaklı ve Hacıbektaş ilçeleri ile Niğde'nin Altunhisar ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün daha ara verildi.

Nevşehir Valiliğinden alınan bilgiye göre, dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, il merkezi ile Ürgüp, Avanos, Derinkuyu, Acıgöl, Kozaklı ve Hacıbektaş ilçeleri ile bağlı belde ve köylerde ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

Kamuda çalışan hamile ve engelliler ile kronik rahatsızlığı bulunanlar da bir gün süreyle idari izinli sayılacak.

Niğde'nin Altunhisar ilçesinde ise kar yağışı nedeniyle bugün okullar tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, yaptığı yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Altunhisar ilçesindeki ilk ve orta dereceli okulların 9 Ocak Çarşamba günü tatil edildiğini belirtti.Konya'nın Altınekin, Bozkır, Cihanbeyli, Derbent, Doğanhisar, Güneysınır, Halkapınar ve Kulu ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Konya'nın bazı ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları, hayatı olumsuz etkiliyor.

Konya Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Altınekin, Bozkır, Cihanbeyli, Derbent, Doğanhisar, Güneysınır, Halkapınar ve Kulu ilçelerinde eğitime bugün ara verildi.

Merkez Karatay ilçesinde ise sadece taşımalı eğitim gören öğrenciler için eğitime 1 gün (bugün) ara verildiği bildirildi.

Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yaşam Haberleri

'Binbir surat' dolandırıcı yakalandı
Suda bekleyen parmaklar neden buruşur
Çöpten ölü bebek çıktı
Şans Topu çekildi
Dehşete düşüren görüntü
Balıkesir'de ev yangını
İstanbul'da elektrik kesintisi
Konya'da trafik kazası: 1 ölü
Sinop Sakatlar Derneği'ne operasyon
İskenderun Körfezi'nde hortum
Kolilerden binlerce mermi çıktı
Ege 5 dakikada 2 kez sallandı
Midesinden 1 kilo saç teli çıktı
Şemdinli'de 3 eve çığ düştü
Kurt sürüsü avcılara saldırdı
Soğuk hava yurdu terk ediyor
Alacak verecek kavgası: 2 ölü
Bolu Dağı ulaşıma kapandı
Karayoluna çığ düştü
Domuz avında komşusunu vurdu
Aydın'da tren kazası
Freni donan kamyon garaja daldı
Kar savaşçıları iş başında
Yolculara müjde
Van'da şüpheli çanta alarmı
Ulaşıma kar engeli
Kuvvetli kar yağışı uyarısı HARİTALI
THY 48 seferini iptal etti
Bolu'da trafik kazası
İstanbul Valiliği'nde yoğun kar uyarısı
Ege Denizi'nde 88 artçı oldu
İDO bazı seferlerini iptal etti
Limanda demirli tekne alev alev yandı
Şişli'de yangın paniği
Ağabeyi Twitter'dan açıkladı
Bunun dünyada bir benzeri daha yok
Işık'ı ağlatan yarışmacı
'Eşlerimiz zorla eroin sattırıyor'
IQ testi zekâ ölçme için yetersiz
İstanbul'da karla ortaya çıkan acılar
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol