X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Özgecan İçin Yürüdüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Özgecan İçin Yürüdüler

  • Giriş Tarihi: 21.2.2015 17:48
ADANA’DA, EVİNE GİTMEK İÇİN BİNDİĞİ MİNİBÜSÜN ŞOFÖRÜ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLEN ÖZGECAN ASLAN İÇİN SOSYAL MEDYADA ORGANİZE OLAN BİR GRUP, ŞİDDETE KARŞI PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ YAPTI.
Özgecan İçin Yürüdüler

’da, evine gitmek için bindiği minibüsün şoförü tarafından öldürülen Özgecan Aslan için sosyal medyada organize olan bir grup, şiddete karşı protesto yürüyüşü yaptı.
Çeşitli sosyal medya mecralarından organize olan Adana Demirspor, Adanaspor taraftar grupları ve çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu gruplar, Atatürk Parkı’nda buluştu. Şiddet karşıtı slogan atan grup ellerinde Özgecan Aslan’ın fotoğrafları ve taraftar atkılarıyla Uğur Mumcu Meydanı’na yürüdü.
Buradan Atatürk Parkı’na Atatürk Caddesi üzerinden geri dönen grup tekrar Uğur Mumcu Bulvarı’na yürüdü. Kalabalık grup bu defa Ziyapaşa Bulvarı’nda yürüyerek çarşıya yöneldi. Eylemin amacını aştığını belirtmesi üzerine grup ile polis arasında zaman zaman sözlü gerginlikler yaşandı. Polis eylemcileri Atatürk Parkı’na yönlendirdi. Eylemcilerin bazıları Atatürk Parkı’ndan dağılırken bazıları ise Çakmak Caddesi’nden 5 Ocak Meydanı’na yürüdü. Grup daha sonra olaysız dağıldı.