X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dünya Kadınlar Günü Satranç Turnuvası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dünya Kadınlar Günü Satranç Turnuvası

  • Giriş Tarihi: 23.2.2015 14:18
SATRANÇ FEDERASYONU ADANA İL TEMSİLCİSİ AVUKAT VEYSEL TUNCİL, 28 ŞUBAT - 1 MART TARİHLERİ ARASINDA KADIN SATRANÇ SPORCULARININ BAŞVURULARININ KABUL EDİLECEĞİ “DÜNYA KADINLAR GÜNÜ SATRANÇ TURNUVASI”NIN HAZIRLIKLARINI YAPTIKLARINI SÖYLEDİ.
Dünya Kadınlar Günü Satranç Turnuvası

Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Avukat Veysel Tuncil, 28 Şubat-1 Mart tarihleri arasında kadın satranç sporcularının başvurularının kabul edileceği “Dünya Kadınlar Günü Satranç Turnuvası”nın hazırlıklarını yaptıklarını söyledi.
Tuncil, Adana Satranç İl Düzenleme Kurulu, İl Hakem Kurulu üyeleri ve kulüp temsilcileriyle Çukurova Kahraman Olgaç Satranç Merkezi’nde bir araya gelerek, yeni turnuvalar ve projeler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunulduğunu ifade etti.
Sporcu sayısında büyük bir artış olduğunu belirten Tuncil, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Antrenör ve hakem ihtiyacının karşılanmasına yönelik eğitim kursları ve seminerleri açmayı planlıyoruz. Kentimize büyük organizasyonlar almayı hedefliyoruz. Adana’da satranç anlamında güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Yapılacak olan Dünya Kadınlar Günü Satranç Turnuvası’nın hazırlıklarını tamamladık. Bu turnuvanın geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Özgecan Aslan ve diğer kadın cinayetlerinin artık son bulmasını ümit ederek bu turnuvayı düzenleyeceğiz.”
Tuncil, kendilerine her konuda desteklerini esirgemeyen Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ve Satranç Federasyon Başkanı Gülkız Tulay’a teşekkür etti.