X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çukurova’da Uygulamalı Tarım Fuarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çukurova’da Uygulamalı Tarım Fuarı

  • Giriş Tarihi: 2.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
KAPALI SERGİ VE UYGULAMANIN BİR ARADA BULUNACAĞI ÇUKUROVA TARIM FUARI ÇUKOBİRLİK ENTEGRE TESİSLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.
Çukurova’da Uygulamalı Tarım Fuarı

ve Mersin’i kapsayan “Kapalı Sergi ve Uygulamalı Tarım Alanı” projesini hayata geçiren Çukurova Tarım Fuarı, 16-20 Eylül tarihleri arasında Çukobirlik’te gerçekleşecek.
Bu yıl ilk kez, Adana - Mersin lokasyonunda düzenlenecek Çukurova Tarım Fuarı, “Kapalı Sergi ve Uygulamanın” bir arada bulunduğu tarım fuarı organizasyonu olacak.
ELKA Fuarcılık Genel Müdürü Bülent Yamaç, Çukurova’nın tarım sektörünün her daim önde gelen, ülke ekonomisinde önemli payı olan bir bölge olduğunu belirterek, "Bu yüzden Çukurova Bölgesi tarım sektörünün kaçırılmayacak fırsatlar penceresidir. Çukurova Tarım Fuarı ile 5 duyuya hitap eden bir fuar düzenleyeceğiz. Fuarımız için Çukobirlik Entegre Tesisleri’ni seçtik. 22 bin metrekare kapalı alanımız var ve önünde de 80 dönüm uygulama tarlamız mevcut. Uygulama tarlasına çok değişik tarım ürünlerin ekimlerini gerçekleştiriyoruz. Fuarın ilk gününden son gününe kadar da pek çok tarım alet ve ekipmanlarını, mekanizasyonun çalışma şekillerini ve sistemini bu 80 dönüm alanda gelen ziyaretçilerimize göstereceğiz” dedi.
Çukurova Tarım Fuarı’na 250 firmanın ve özellikle Adana ve Mersin başta olmak üzere Türkiye’nin her bölgesinden 50 bin çiftçinin katılması bekleniyor.