X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İki Boyutlu Çanakkale Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İki Boyutlu Çanakkale Sergisi

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ PEDAGOJİK FORMASYON TARİH VE SANAT TARİHİ MEZUNLARI TARAFINDAN YAPILAN RESİMLERİN SERGİSİ AÇILDI.
İki Boyutlu Çanakkale Sergisi

Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Tarih ve Sanat Tarihi Mezunları tarafından yapılan resimlerin sergisi açıldı.
Yardımcı Doç. Dr. Yasin Doğan ve öğrencileri tarafından Çanakkale Zaferinin 100. yılı etkinlikleri kapsamında, “100. Yılında Yüz Farklı Bakışla Çanakkale Savaşları” resim sergisi açıldı. Adıyaman Üniversitesi sanat Galerisinde açılışı yapılan sergide iki boyutlu resimler sergilendi. Resmin bir tarafından 100 yıl önceki, bir tarafında ise 100 yıl sonrası durum resmedildi.
Resim sergisiyle ilgili açıklamada bulunan Yardımcı Doç. Dr. Yasin Doğan, “Farklı bakışları yansıtan, 50 hikayede100 fotoğraf sergileniyor. Savaşın sebeplerinden, başlangıcından, günümüze kadar yaşanan süreç anlatılıyor. Bir hafta boyunca sergimiz açık kalacak. Okullarımızdan öğrencilerimizi sergiye bekliyoruz. 250 bin şehit vermiş ülkenin insanlarının torunu olarak, insanlarımıza o dönemi anlatmak istedik” dedi.