X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bay Ve Bayan Futbol Şampiyonları Belli Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bay Ve Bayan Futbol Şampiyonları Belli Oldu

  • Giriş Tarihi: 21.4.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 09:33
SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE BİRLİKTE ORGANİZE EDİLEN 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILLI GENÇLER KIZLAR VE ERKEKLER FUTBOL GRUP MÜSABAKALARININ YARI FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU.
Bay Ve Bayan Futbol Şampiyonları Belli Oldu

Spor Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte organize edilen 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yıllı Gençler Kızlar ve Erkekler Futbol grup müsabakalarının yarı finalistleri belli oldu.
Altınşehir Mansur Yardımcı Futbol Sahasında 3 gün süren futbol grup müsabakalarına Adıyaman, Mardin, Adana, Kilis, Hatay, Şırnak, Elazığ, , Osmaniye, Tunceli, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş, Mersin ve Malatya illerinden 9 bayan ve 12 erkek takım olmak üzere toplam 21 takım 370 sporcu ve idareci katıldı.
Kızlarda A Grubunda Adıyaman, B Grubunda Şanlıurfa, C Grubunda ise Kahramanmaraş yarı finale çıktı. Erkeklerde ise A Grubunda Adana, B Grubunda Kahramanmaraş, C Grubunda ise Şanlıurfa yarı finale yükseldi.
Futbol Grup müsabakalarının sonunda bir açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, “Adıyaman’da böyle önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmayı ilimiz spor gençliği açısından çok önemli buluyoruz. Özellikle erkeklerin yoğun ilgi gösterdiği futbolda bayanları görmek müsabakalara ayrı bir renk katmıştır. Ben ilimizde mücadele eden tüm takım ve futbolcularımızı kutluyor Türkiye Yarı Finaline katılmaya hak kazanan takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.