X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Halide Edip Anaokulu Bir İlki Başardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Halide Edip Anaokulu Bir İlki Başardı

  • Giriş Tarihi: 27.5.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 13:44
HALİDE EDİP ANAOKULU, DÜNYA ÇAPINDA 56 ÜLKEDE SÜRDÜRÜLEN ECO-SCHOOLS PROGRAMI KAPSAMINDA ‘YEŞİL BAYRAK’ ÖDÜLÜ ALMAYA HAK KAZANAN ADIYAMAN’DA Kİ İLK KURUM OLDU.
Halide Edip Anaokulu Bir İlki Başardı

Halide Edip Anaokulu, Dünya çapında 56 ülkede sürdürülen Eco-Schools Programı kapsamında ‘Yeşil Bayrak’ ödülü almaya hak kazanan ’da ki ilk kurum oldu.
Adıyaman’dan ödülü olan ilk kurum olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Okul Müdürü Cemal Önder, "Adıyaman Merkez Halide Edip Anaokulu iki yıllık çalışmaları sonrasında uluslararası ‘Yeşil Bayrak’ ödülünü almaya hak kazanmıştır. Dünya çapında 56 ülkede sürdürülen Eco-Schools Programı okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanıyor. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler çevresel konularda bilgi edinmenin yanı sıra aileleri, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede de etkin rol alıyor" dedi.
Önder “Yeşil Bayrak, uluslararası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan, çevreye duyarlı okulu simgeleyen bir eko etikettir. Ödülün geçerlilik süresi 2 yıldır. Eco-Schools Programını ilk ve tek olarak başlatan ve etkili iki yıllık çalışma yürüten okulumuz Halide Edip Anaokulu çevreci yönüyle de bir ilki başararak "Yeşil Bayrak" ödülüne hak kazanmıştır. 30 Mayıs tarihinde Eskişehir’de düzenlenecek Yeşil Bayrak ödül töreninde bayrağını teslim alacağız” dedi.