X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Adıyaman Üniversitesi Öğrenci Kontenjanları Arttırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Üniversitesi Öğrenci Kontenjanları Arttırıldı

  • Giriş Tarihi: 19.6.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 11:31
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 ÖĞRETİM YILINDA 4 BİN 471 ÖĞRENCİ ALIMI GERÇEKLEŞTİRİRKEN 2015-2016 ÖĞRETİM YILINDA KONTENJANLARINI ARTTIRARAK 5 BİN 869 ÖĞRENCİYE KAPILARINI AÇACAK.
Adıyaman Üniversitesi Öğrenci Kontenjanları Arttırıldı

Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, "2014-2015 öğretim yılında 4 bin 471 öğrenci alımı gerçekleştirirken, 2015-2016 öğretim yılında kontenjanlarını arttırarak 5 bin 869 öğrenciye kapılarını açacak" dedi.
Gönüllü, "Verdiği kaliteli ve çağdaş eğitim, aldığı kalite standartları ve her gün daha da gelişip güzelleşen modern kampusu ile ülkemizin önde gelen üniversiteleri arasına giren Adıyaman Üniversitesi, önümüzdeki tercih döneminde 5 bin 869 öğrenciyi daha Adıyaman Üniversitesi ailesine katarak hayata hazırlayacak. Her yıl artan bölüm sayısı ile birlikte öğrenci sayısını da artıran Adıyaman Üniversitesi ayrıca bu yıl 6 yeni bölüme 280 öğrenci daha alacak. Bu yıl ilk defa öğrenci alacak Eczacılık Fakültesinin yanı sıra yeni açılan Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi (İÖ) bölümüne, Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği bölümüne, Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik ve Makine Mühendisliği bölümleri ile Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümüne bu yıl ilk kez öğrenci alınacak" diye konuştu.
Adıyaman Üniversitesi’nin her geçen gün yükselen bir değer olmasının hem Adıyaman hem de üniversite açısından gurur verici bir gelişme olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, “Üniversitemizin Adıyaman’a yaptığı ekonomik, sosyal ve kültürel katkılarla ilimiz için çok önemli bir yerde olduğunun farkındayız. Bizleri gece gündüz demeden çalışmaya sevk eden ölçülerden biri de budur. Bu konuda bizlerle birlikte gayret gösteren çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her yönüyle büyüyüp gelişen bir üniversite olarak cazibe merkezi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.