X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kan Stokları Ramazanda Azaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kan Stokları Ramazanda Azaldı

  • Giriş Tarihi: 6.7.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
KIZILAY KAN MERKEZİ TARAFINDAN KAN BAĞIŞI İFTARDAN SONRA YAPILIYOR
Kan Stokları Ramazanda Azaldı

Türkiye’de kan bağışı noktasında üst sıralarda yer alan ’da kan bağışı Ramazan ayında dibe vurdu.
Adıyaman il ve ilçelerindeki tüm sağlık kuruluşlarının kan ihtiyacını karşılayan Kızılay Adıyaman Kan Merkezi, Ramazan ayında iftardan sonra kan bağışı topluyor. Haftanın 3 günü Adıyaman merkez Demokrasi Parkı’nda, 4 günü ise ilçelerde kan bağışı toplayan Kızılay Kan Merkezi’nde Ramazan ayı nedeniyle kan stokları azaldı.
Vatandaşların Ramazan ayında kan bağışı yapmadığını dile getiren Kızılay Adıyaan şube Başkanı Bekir Uyanık, iftardan sonra vatandaşları kan bağışı yapmaya davet etti.
Kan ihtiyacının sürekli olduğunu ve insanların daha duyarlı davranması gerektiğini belirten Bekir Uyanık, “Ramazan ayı dışında Adıyamanlı vatandaşların kan bağışı konusundaki duyarlılıkları takdire şayandır. Ancak Ramazan ayıda kan bağışı neredeyse yok denecek kadar düşüyor. Vatandaşlarımızdan iftardan sonra kan bağışı yapmalarını talep ediyoruz. Kan stokları azaldı. Tüm il ve ilçelerin kan ihtiyacı kan merkezi tarafından toplanan kandan karşılanıyor. Vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.