X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kore'de EXPO tanıtımı yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kore'de EXPO tanıtımı yapılacak

  • Giriş Tarihi: 24.1.2013

Türkiye, 2013 yılında Nisan- Ekim ayları arasında Güney Kore'nin Suncheon şehrinde yapılacak olan Botanik EXPO'suna katılım kararı aldı. 2016 yılında 'da gerçekleşecek olan EXPO'nun uluslararası tanıtımı da Güney Kore'de yapılacak. Son olarak Hollanda'nın Venlo kentinde gerçekleşen Floriade 2012 EXPO'sunda Türk bahçesi kurulmuştu. Ve Venlo'da EXPO 2016 Antalya tanıtımı yapılmıştı.

ANTALYA HEYETİ KORE'DE

EXPO alanında Türkiye için ayrılan yeri ve hazırlıkları görmek için EXPO 2016 Antalya heyeti Güney Kore'nin Suncheon şehrine gitti. Türk heyetinde, EXPO 2016 Antalya Genel Sekreteri Selami Gülay, EXPO Danışmanı Necil Nedimoğlu ve Ziraat Mühendisi Şule Özkan yer aldı.

EXPO YÖNETİMİ

Heyet, Nisan-Ekim 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan Botanik EXPO'sunun yerinde inceleme fırsatı bulurken, Türkiye bahçesi ile ilgili de bilgi aldı. Güney Kore Suncheon EXPO 2013 Genel Sekreteri Sung Byung Na ve diğer yetkililerden Suncheon Bay Garden EXPO 2013'ün her aşamasındaki uygulamalar hakkında bilgi alan heyet, Türk Bahçesi için ayrılan alanda da incelemeler de bulundu. Heyet, geçen yıl "Yaşayan Okyanuslar ve Kıyılar" ana teması ile Güney Kore'nin Yeosu şehrinde düzenlenen EXPO'ya da katılmıştı.