Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Isparta'ya 2 okul

Giriş Tarihi: 10.2.2013

Vali Memduh Oğuz, 41 STK'nın oluşturduğu platforma katılarak bu yıl Kız İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu yapılacağının müjdesini verdi

Isparta'da 41 sivil toplum örgütünün bir araya gelerek üst şemsiye oluşturduğu 'Gönüllü Kültür Teşekkülleri Gül Platformu' Vali Memduh Oğuz ile buluştu. İmam- Hatip Mezunları Derneği'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte 2 eğitim kurumu müjdesi çıktı.

300 KİŞİLİK PANSİYON SÖZÜ
Vali Memduh Oğuz, 2013 yılı içerisinde Işıkkent'e 24 derslikli 300 öğrenci kapasiteli yurdu ile birlikte Kız İmam-Hatip Lisesi ve Pirimehmet Mahallesi'ne ise İmam-Hatip Ortaokulu yapılacağı müjdesini verdi. Vali Oğuz, "Şimdiden Isparta'mıza hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah daha ilave imkânlarımızda olursa bu konuda başka sürprizleri de beraberce yaparız" dedi.

YENİ DERSLİKLER GEREKLİ
İmam-Hatip Okulu Mezunları Derneği Fahri Başkanı Ali İhsan Altınok, 2012 yılında lise kısmında 750 öğrenci mevcuduna ulaştıklarını, 4+4+4 Eğitim Sistemi'nin uygulanmasıyla birlikte orta kısmına 334 öğrencinin kayıt yaptırdığını söyledi. Hilmi Dilmen İlköğretim Okulu ve Halk Eğitim Merkezi'nin İmam-Hatip okullarına tahsis edilmesiyle 2012 yılı için sorunların çözüldüğünü ifade eden Altınok, 2013'de talep fazlalığı nedeniyle yeni derslikler yapılması gerektiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'ya 2 okul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz