Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kentte asayiş berkemal

Giriş Tarihi: 13.3.2013

Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Sabah Akdeniz'i ziyaret etti. Sağlam, ziyarette geçen yıl Eylül'de hizmet vermeye başlayan Güven Timleri'nin halka güven verdiğini anlattı

Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Sabah Akdeniz'i ziyaret etti. Kaçakçılık ve Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürü Şuayip Ünal, Asayiş Şube Müdürü Nurullah Güler ve Basın Şube Müdürü Taha Gün ile birlikte Sabah Gazetesi Akdeniz Bölge Temsilcisi Mevlüt Yeni ve yazı işleri kadrosunu ziyaret eden Sağlam, Güven Timleri'nin vatandaşa güven verdiğini söyledi. Yaklaşık 2 saat süren ziyarette Antalya'nın sorunlarından, emniyetin bu sorunlara bulduğu çözüm yollarına kadar birçok konu konuşuldu. Antalya'ya her geçen gün biraz daha alıştığını ifade eden Sağlam, Antalya'nın göçlere teslim olmayan, göç edenleri dönüştüren bir yapısı olduğunu söyledi. Geçen yıl Eylül ayında kurulan ve göreve başladıkları günden itibaren sokak suçu şeklinde tabir edilen kapkaç, yan kesicilik, açıktan hırsızlık gibi suçların önemli ölçüde azalmasını sağlayan Güven Timleri'nin çalışmaları hakkında bilgi veren Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Güven Timleri sayesinde sokaklara huzur geldiğini belirtti.

207 KİŞİ YAKALANDI

Halkın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezi, pazar yeri gibi yerlerde kılık değiştirerek görev yapan Güven Timleri, sokak suçlarının azalmasında çok önemli bir rol oynadı. 2013 yılı itibariyle 150 olaya müdahale eden Güven Timleri, söz konusu suçlara karışan 207 kişiyi yakalayıp adalete teslim etti.

YAKALADIKÇA YENİSİ GELİYOR
Uyuşturucuyla mücadeleye de değinen Sağlam, Antalya'da çok fazla uyuşturucu kullanıcısı bulunduğunu belirtti. Kullanıcı fazlalığı olması nedeniyle kente yüksek miktarda uyuşturucu sevkıyatı yapıldığını aktaran Sağlam, "İhtiyaca göre geliyor. Burası transit bir yer değil, kullanılmak üzere geliyor. Çok yoğun bir şekilde üzerine gidiyorsunuz. Aldıkça bu sefer onu telafi etmek üzere yeni parti uyuşturucu gönderiyorlar. Biz yakaladıkça, daha çok gelebiliyor" dedi.

FUHUŞ SORUNU
Antalya'nın bir başka önemli sorunu olan fuhuşla ilgili çalışmaların da aralıksız sürdüğünü ifade eden Sağlam, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin konuya hassasiyetle yaklaştıklarını belirtti. Fuhuşun hiçbir zaman bitmeyeceğini sadece ortalık yerde yapılmasını engelleyebildiklerini aktaran Asayiş Şube Müdürü Nurullah Güler, "Hedefimiz toplumu rahatsız eder pozisyonun dışarısına çıkarmak. Bu konuda epey yol aldık. Hala bizi rahatsız eden şeyler var" dedi.

DOSTLUĞUMUZ SÜRECEK
Ziyarette gazeteciler ile polisler arasında kurulan dostluğun süreceği mesajı verilirken, Sabah Akdeniz Bölge Temsilcisi Mevlüt Yeni, gazetecilerin de polisler gibi Antalya'nın daha yaşanılır bir kent olması için çalıştıklarını söyledi.

ZEYTİNKÖY PROJESİ DEVAM EDECEK
Adı uyuşturucu ile anılan Zeytinköy bölgesinde yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi veren Sağlam, uyuşturucudan en çok çocukların zarar gördüğünü belirtti. Geçimini uyuşturucu satarak kazanan bir ailede babanın yakalanmasının ardından satıcılığı kadınların üstlendiğini anlatan Sağlam, şu şekilde devam etti: "Satıcıyı içeriye aldığınız zaman evde erkek kalmıyor. Bu sefer kadınlar satmaya başlıyor. Kadınları da içeriye alıyorsunuz, çocuklar ortada kalıyor. Okuyan çocukları tespit edelim, bunlara sahip çıkalım, çocukların içerisinden güzel örnekler çıksın ki birileri de onları örnek alsınlar. Olumluya yönelsinler. Tüm Zeytinköy'ü böyle düşünmemek lazım. Satıcılar bence o bölgede bir azınlık. Ama organize azınlıklar bazen çoğunlukları rahatsız eder. Şu anda orada bizim yaklaşımlarımızdan Zeytinköy halkı çok memnun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kentte asayiş berkemal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz