X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çocuklara özel gölge Şahmeran
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çocuklara özel gölge Şahmeran

  • Giriş Tarihi: 20.3.2013

Kültürümüzde önemli bir yeri olan Şahmeran, gölge tiyatrosu tadında çocuklara sunuluyor. Eser ADT'nin bu sezon son yeni oyunu olacak

Devlet Tiyatrosu'nun sanat sezonunun son sahne prodüksiyonu, çocuklar için hazırlandı. Kültürümüzde önemli bir yeri olan Şahmeran, gölge tiyatrosu tadında Şahmeran Hikayesi başlığıyla bugün ilk kez gösterilecek. Aslıhan Ünlü'nün yazdığı eseri, 2 yıl önce Don Kişot'u da yönetmiş olan Ebru Kara sahneye koydu.

PERDE ARKASINDA OYUN

Mart'taki tek gösterimi saat 11.00'de yapılacak olan gösterinin biletleri 3 TL'den satışa çıktı. Her birinin ortalama 7 kuklayı perde arkasından oynattığı 6 oyuncu, minik seyircilere hiç gözükmeyecek. Oyun, arkadaşlarının ihanetine uğrayan Camsap'ın başından geçenleri anlatıyor.

ŞAHMERAN BÜYÜTÜYOR
Kuyuda ölüme terk edilen Camsap'a bir akrep yol gösteriyor ve onu Şahmeran'ın bahçesine götürüyor. İhanet sonucu düştüğü Şahmeran'ın bahçesi, Camsap için aslında bilgeliğe açılan yoldur. Şahmeran'ın anlattığı hikayeler Camsap'ı büyütür, olgunlaştırır. Ta ki istemeden Şahmeran'ın sırrını ele verinceye kadar.