X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dönüşüm başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dönüşüm başlıyor

  • Giriş Tarihi: 29.3.2013

Muratpaşa Belediyesi'nin Sinan Mahallesi'ni açık AVM'ye dönüştürecek Kentsel Dönüşüm Projesi hayata geçiyor. Başkan Evcilmen, 'Mahalleye ve esnafa yeniden can veriyoruz' dedi

Muratpaşa Belediyesi tarafından uygulanacak ve Sinan Mahallesi'ni açık alışveriş merkezine dönüştüreceği iddia edilen Kentsel Dönüşüm Projesi hayata geçiyor. Sinan Mahallesi Çarşı Esnafları Derneği'nde mahalleli ve esnafla bilgilendirme toplantısında bir araya gelen Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Sinan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ihale edildiğini ve önümüzdeki haftalar içinde çalışmalara başlanacağının müjdesini verdi.

120 GÜNDE TAMAMLANACAK

Mahallenin Ali Çetinkaya, Recep Peker, Atatürk ve Hüsnü Karakaş Caddeleri arasında kalan bölümünde uygulanacak projenin 120 günde biteceğini dile getiren Başkan Evcilmen, "120 gün sonra pırıl pırıl bir mahalleye sahip olacağız. Açık AVM olarak adlandırdığımız bu projede herkesin yüzü gülecek. Böyle bir projeyi belediyecilik tarihinde görebilmeniz mümkün değil. Esnafa ve mahallemize yeniden can veriyoruz. Bundan dolayı çok mutluyum" diye konuştu.

LEZZET SOKAĞI YARATILACAK

Proje kapsamında tüm işyerlerinin tek tip hale getirilmesini hedeflediklerini dile getiren Evcilmen, proje kapsamında 'nın tescilli lezzet ustalarının yer aldığı 'Lezzet Sokağı' oluşturulacağını belirtti. Düzenlemeler ve lezzet sokağının da etkisiyle bölgenin çekim merkezi hale geleceğini vurgulayan Başkan Evcilmen, "Getirisi çok yüksek bir projeyi Antalyamıza Türkiyemize kazandırmış olacağız. Projede 3 Milyon TL harcanacak. Bu mahalle, esnafımız bunu hak ediyor" dedi.

PROJENİN ÖZELLİKLERİ

Projede, su oyunları, yeşil alanlar, yürüyüş ve dinlenme alanları, şık aydınlatmalar, görüntü kirliliğini ortadan kaldıran tek tip tabela ve tenteler ile 24 saat yaşayan canlı bir çarşı yaratılacak. Yaklaşık 22 bin metrekare alanda uygulanacak projede bin 500 metrekare yeşil alan, 60 araçlık otopark, yeşil meydan projesi ve engelli rampaları da yer alıyor.