Önce öğren sonra evlen

Giriş Tarihi: 11.4.2013

Evlilik öncesi çiftlere mutlu bir aile kurabilmeleri için çeşitli eğitimler verecek Evlilik Okulu açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Haşim İşcan Aile ve Eğitim Danışma Merkezi bünyesinde Evlilik Okulu açtı. 'Önce öğren sonra evlen' sloganıyla başlayan proje için Büyükşehir yetkilileri, evlilik hazırlıklarının genelde görsel olarak yapıldığına dikkat çekti. Yetkililer, evliliğe hazırlık aşamasında çiftlerin aile eğitimi de almaları gerektiğini ifade ederek, "Çiftler evlendikten sonra yaşadıkları birçok problem yüzünden aile danışmanlarına başvuru yapıyor. İyi iletişim kurmadan evliliğe girişiyorlar. Evlilik Okulu 'Önce öğren sonra evlen' sloganıyla bu tür sorunları önlemek için kuruldu" diye konuştu.

UZMANLAR EĞİTİM VERECEK
Uzman doktor, psikolog, avukat ve sosyologlar 10'ar çiftten oluşacak gruplara, evlilikte iletişim ve yaşam biçimleri, çiftler arasında iletişim nasıl olur, hangi çatışmalar yaşanabilir ve sorunlar nasıl çözülür gibi konularda bilgi verecek.

ABDULLAH GÜLTEKİN / KAŞ BELEDİYE BAŞKANI

Önemli katkı
Halkımızın bilgilendirilip bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda gerekli hassasiyetin oluşturulmasında, bölgemiz için çok önemli katkıları bulunan Sabah Akdeniz'in 10'uncu yıl dönümünü kutlar, başarılarının devamını dilerim.
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce öğren sonra evlen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz