X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Antalya kimyada şampiyon oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Antalya kimyada şampiyon oldu

  • Giriş Tarihi: 21.6.2013

TÜBİTAK'ın Ulusal Bilim Olimpiyatları'na Kimya alanında Antalya damga vurdu. Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Öğretmeni Mehmet Salih Kazancı birinci sırada yer aldı

Tübitak tarafından düzenlenen 21'inci Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda Kimya alanında Türkiye birincisi 'dan Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Öğretmeni Mehmet Salih Kazancı oldu. Aynı okulun 11'inci sınıf öğrencisi Deniz Sayın da barajı geçti ve olimpiyatlarda Antalya'yı temsil etme hakkı kazandı. Ayrıca Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi öğrencileri, Ankara'da düzenlenen "Genç İnovatif Girişimcilik Projesi" yarışmasında soğutma kapasitesine sahip, şarj edilebilen ilaç taşıma çantası projesi ile Türkiye 4'üncüsü olma başarısını gösterdi.

ZİYARET ETTİLER

Kimya Öğretmeni Mehmet Salih Kazancı ile 11'inci sınıf öğrencisi Deniz Sayın, ve Türkiye 4'üncüsü öğrenciler Okul Müdürü Sevtap Çam ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'ı ziyaret etti. Gülay öğretmen ve öğrencileri bu başarılarından dolayı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Gülay, Deniz Sayın'a kitap hediye etti.