X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tören pazar günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tören pazar günü

  • Giriş Tarihi: 21.6.2013

Medical Park Antalyaspor taraftarlarının stat çilesini sona erdirecek en önemli adım Pazar günü atılıyor. Antalya Stadı'nın temel atma töreni Pazar günü Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından yapılacak

Son 4 sezonda maçlarını 3 ayrı statta oynayan Antalyaspor taraftarınım çilesini sona erdirecek olan en önemli adım Pazar günü atılıyor. İhalesi 6 ay önce yapılan 33 bin seyirci kapasiteli Antalya Stadı'nın temel atma töreni Pazar Spor Bakanı Suat Kılıç ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören katılımı ile yapılacak.

2014/15 SEZONUNA HAZIR

FIFA U20 Dünya Kupası E Grubu'nun maçları da Pazar günü Antalya'da başlayacağı için Antalya aynı gün çifte coşku yaşayacak. Stadın temel atma töreni 16.00'da başlayacak. FIFA ve UEFA standartlarına uygun olarak projelendirilen stadın, 2014/15 sezonu başına yetiştirilmesi planlanıyor. Maçlarını aralıksız 44 yıl Atatürk Stadı'nda oynayan Antalyaspor, fiziki yetersizlik ve statik yorgunluktan kaynaklanan tehlike nedeniyle 2010/11 sezonundan itibaren Mardan Stadı'na taşınmak zorunda kaldı.

STADLARI DOLAŞAN TAKIM

Mardan Stadı'nın ulaşım sorunu nedeniyle büyük seyirci kaybı yaşayan kırmızı-beyazlı takım, 2 sezon sonra Akdeniz Üniversitesi Stadı'na geldi ve geçen sezonu burada tamamlayan Antalyaspor böylece son 4 sezonda maçlarını 3 ayrı stadda oynamış oldu. Pazar günü temeli atılan stat tamamlandığında, özellikle kış aylarında resmi ve özel bazı milli maçlar da Antalya'ya verilecek. TOKİ 'nin yaptıracağı stadın, 380 günde tamamlanması hedeflendi.