X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Jet ruhsat vizyonda!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Jet ruhsat vizyonda!

  • Giriş Tarihi: 14.8.2013

Açıldığı günden beri ruhsatsız olan 6 sinema salonuna jet ruhsat verilen Shemall AVM'de yer alan diğer kaçak alanlara ne yapılacağı ise meçhul

'da yer alan alışveriş merkezlerinin (AVM) kaçakları düşündürüyor. Terasını branda ile gölgelendiren esnafın, şikayet nedeniyle belediye tarafından cezalandırıldığı Antalya'da, AVM'lerin kaçak alanlarına ise ses çıkmıyor. Konunu son güncel örneği ise Shemall AVM oldu. Mayıs 2008 tarihinde hizmete açılan Shemall AVM'de faaliyet gösteren 6 sinema salonunun açıldığı günden bu yana ruhsatsız hizmet verdiği ortaya çıktı. Ruhsatsız sinema skandalının ortaya çıkmasının ardından, Kapsam Sinemacılık ve Turizm Hizmetleri Sanayi Tic. A.Ş adına jet hızıyla ruhsat verildi.

SİNEMA İLE SINIRLI DEĞİL

Shemall AVM'de kaçağın boyutu, sinema ile sınırlı değil. AVM binasının arkasında iskan dışı olan onlarca metrekare kapatılarak ranta dönüştürülmüş durumda. AVM'nin ortak kullanım alanında yer alan orta alan da kapatılmış, ayrıca AVM içerisinde kafeler yürüyüş alanı olarak geçen yerlerde de yer işgali yapılmış durumda.

EVCİLMEN'İN TUTUMU
"
Oğlumun yeri kaçak olsa yıkarım" diyen, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in AVM'lerdeki kaçak ticari alanlarla ilgili nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu.