X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Konservatuarda sınav heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Konservatuarda sınav heyecanı

  • Giriş Tarihi: 17.8.2013

Geçen sezon öğrencilerinin yurt dışındaki 13 uluslararası yarışmadan derece aldığı Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuarı, pazartesi gününden itibaren lisans (üniversite) düzeyi öğrenci seçme sınavlarına başlayacak. Her yıl kapasitesi ve tanınırlığı artan konservatuar, Türkiye'nin en saygın sanat okullarından biri olma hedefi güdüyor. Hedefi tutturma çalışmalarıyla, konservatuar her yıl daha fazla öğrencinin tercihi oldu.

50 BAŞVURU VAR

Son başvurudan 3 gün öncesine kadar 8 öğrenci kontenjanı olan tiyatro bölümüne, 50 kişi başvurdu. Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği dallarına, 5 olan kontenjanın iki katı başvuru yapıldı. Başvuranların sayısının ve niteliklerinin sürekli arttığını belirten konservatuarın müdürü Prof. Ayşe Sezer, Antalyalıların da konservatuar eğitiminde artık daha bilinçli davranmaya başladığını söyledi.

KAYITLAR EYLÜLDE

Profu. Sezer, sınav sonuçlarını 26 Ağustos'ta açıklayacaklarını ve kesin kayıtları 2- 6 Eylül arasında alacaklarını, başvuranların jüri karşısına çıkmadan önce düşünmeleri gerektiğini söyledi.