Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKSAV'dan beraat çıktı

Giriş Tarihi: 11.9.2013

Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) yöneticileri Göksel Kumsal, Hüseyin Şanlı ve Birol Kaya, şahsi giderlerini vakfın bütçesinden karşıladıkları iddiasıyla tutuksuz yargılandıkları davada beraat etti

Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'ni düzenleyen Antalya Kültür ve Sanat Vakfı'nın (AKSAV) yöneticileri Göksel Kumsal, Hüseyin Şanlı ve Birol Kaya, kişisel giderlerini vakfın bütçesinden karşıladıkları iddiasıyla tutuksuz yargılandıkları davada beraat etti. Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına tutuksuz yargılanan sanıklar Kumsal, Şanlı, Kaya ile sanık avukatları katıldı. Duruşmada son söz hakkı istenen sanıklar suçsuz olduklarını ve beraatini istediklerini bildirdi.

SUÇ UNSURU YOK

Duruşma sonunda, davada herhangi bir suç unsurunun bulunmadığı belirtilerek, sanıkların beraatine karar verildi. Sanık avukatlarından Rıdvan Yıldız, savunmalarıyla polis raporunu çürüttüklerini belirterek, "Davada herhangi bir zimmet suçu olmadığına karar verildi. Mahkeme de müvekkillerimin beraatine karar verdi. Mutluyuz" dedi.

KİŞİSEL HARCAMALAR

Antalya Cumhuriyet Savcılığına gelen bir ihbar mektubunun ardından, otellerdeki kişisel harcamalarını AKSAV'a fatura ettirdikleri iddia edilen, AKSAV Genel Müdürü Göksel Kumsal, Genel Müdür Yardımcısı Birol Kaya ile İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Şanlı hakkında yaklaşık 7 ay önce 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 5 yıldan 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKSAV'dan beraat çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz