X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Engellilere tekne turu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Engellilere tekne turu

  • Giriş Tarihi: 10.10.2013

'nın Alanya ilçesinde bulunan 140 engelli ve refakatçisi tekne turu yaptı. İskelede toplanan engelli vatandaşlar Alanya Kalesi, Kızılkule, Tersane, Damlataş Plajı ve Ulaş'ı dolaştıktan sonra Yat Limanı'nda öğle yemeği molası verdi. Daha sonra aynı yerleri gezerek geri dönen engelliler, 4 saat denizde tekne keyfi yaşadı.

UZMANLARDA KATILDI

Alanya'da ilk kez toplu şekilde tekne turu yapan engellilere Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi fizyoterapisti, psikoloğu, Türk işaret dili tercümanı, çocuk gelişim uzmanlarının gezi süresince engellilerle özel olarak ilgilendiği açıklandı.

DUYGULANDILAR

Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Proje Koordinatörü Münir Altıoğlu, "Tekneyi engelli bireylerin erişimine uygun hale getirdik ve keyifli bir etkinlik gerçekleştirdik. Alanya'da doğup yaşı 40'ın üzerinde olduğu halde bir defa dahi tekne turuna katılmamış olan engelli bireylerin yaşadığı bu heyecanı paylaşın hem duygulandık hem de mutluluk duyduk" dedi.

4 SAAT MUTLU OLDULAR
Alanya'da 140 engelli ve refakatçisi tekne turu yaparken hem kendileri hem de turu düzenleyenler olhdukça mutülu oldu. Engelliler, 4 saat denizde tekne keyfi yaşadı.