X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER SDÜ 2014'te organ nakline başlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

SDÜ 2014'te organ nakline başlayacak

  • Giriş Tarihi: 23.11.2013

SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Tuğrul Sezer, 2014'ün son çeyreğinden itibaren organ nakillerine başlayacaklarının müjdesini verdi

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tuğrul Sezer, 2.5 yıllık görev süresi içinde hastanede yapılan çalışmaları anlattı. 2014'ün son çeyreğinde Isparta'da karaciğer ve böbrek nakilleri yapılabileceğini belirten Sezer, "Organ naklinin en büyük kaynağı yoğun bakım. Çünkü beyin ölümü yoğun bakımda gerçekleşir. Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda Prof. Dr. Mahmut Bülbül ve ekibi organ nakli yapılabileceğini söylediler. Bir genç arkadaşımız karaciğer naklinin en çok yapıldığı Malatya'da eğitim gördü. Yine Mahmut Bülbül hocamızın desteğiyle 300'den fazla böbrek nakli yapan bir hekimimiz hastanemizde görev yapacak. İnşallah gelecek" dedi. Bölgede tek olan koroner anjiyo ünitesi sayesinde son teknolojinin kullanılarak, hastaların dışarıya gitmesinin önüne geçildiğini kaydeden Prof. Dr. Sezer, hastanede kornea naklinin de yakın zamanda yapılabileceğini ifade etti. Bölgede üçüncü basamak işitme merkezi haline geldiklerini kaydeden Prof. Dr. Sezer, yeni doğan işitme tarama hizmeti sunulduğunu belirtti.

FİZİKİ İYİLEŞTİRME

Hastanede yapılan fiziki çalışmalarla ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Sezer şunları söyledi: "13 yıldır hizmet veren hastanemiz yıpranmıştı. Yıpranmadan ötürü zemin döşemeleri kalkmıştı. Zeminlere ayrılan yerlere artık plaster yapıştırılmaya başlanmıştı. Öncelikle yıpranmış olan bu döşemeleri değiştirdik. Isı kaybına yol açan pencereler yenilendi. Hasta odalarının kapıları genişletildi. Dört kişilik hasta odaları bölünerek iki kişilik odalara dönüştürüldü. Artık pırıl pırıl yepyeni bir ortamda hastalarımız hizmet alacak."

kalan karakter 1000

esnafım esnafım

İyi güzel de genç arkadaş da neyin nesi oluyor. Nasıl bir tarif, kim bu. Öğretim üyesi falan yok mu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 29.11.2013 03:42
ziyaretçi ziyaretçi

her sey ama herşey mahmut hoca sayesinde.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 29.11.2013 03:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.